Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

16.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Kes korraldab 19.–27. augustini toimuvad Kose kihelkonnapäevad ja mida toredat seal pakutakse?
Kerstin Kask ürituse korraldustoimkonnast:
Tänavu juba üheksandat korda toimuvaid kihelkonnapäevi korraldab EELK Kose kogudus koos kohalike inimestega, kokku umbes 30 vabatahtlikku. Kihelkonnapäevad mahutavad endasse palju mitmesuguseid üritusi, alates palvustest ja jumalateenistustest, lõpetades turupäevaga, ent need kõik teenivad üht eesmärki: juhatada inimesi Jumalale ja kogudusele lähemale. Kogukondlik osadus ja koostegemise rõõm on see, mis nende päevade raames alati ilmsiks saab ja on omamoodi akude laadijaks uute kihelkonnapäevadeni.
Kavandamisel oleme püüdnud lähtuda sellest, et päevad oleksid seotud nii üldkiriklikult oluliste teemadega nagu reformatsiooni 500. ja EELK 100. aastapäev kui ka kohaliku kultuuripärandiga. Tänavu on meil väga näitusterohke, kohalikus raamatukogus on Eesti Piibliseltsi näitus eestikeelse Piibli tõlkimise ajaloost, lisaks rändnäitus „Reformatsioon 500“ ning kohalike käsitöötegijate kirikutekstiilide näitused kirikus, kohalikku ajalugu tutvustavad näitused Kose koduloomuuseumis. Loengute ja vestlusõhtute külalised on Jaan Bärenson, Priit Rohtmets ja Toomas Jürgenstein.
Kihelkonnapäevade lahutamatu osa on muusika, seda jagub nii kontsertidele (vokaalansambel Maneo ning Tõnis Mägi ja Kärt Johanson) kui ka jumalateenistustele, kus teenivad kaasa Kose Kiriku Pasunakoor ning Kai Visnapuu harfiga ja Lembi Mets tšelloga. Kihelkonnapäevade programmis on koht ka lastepäeval ja Polli loomaaia külastusel, kus diakon Rein Keskpaik räägib loomadest Piiblis.
Kihelkonnapäevade kulminatsiooniks on reedene kirikuöö, mil kõik soovijad saavad süüdata kirikumäe jalamil küünla ning kirikus toimub palvus Taizé lauludega ansambli Ulmus Domini saatel. Tänavu esitletakse ka kihelkonnapäevade korraldamise algataja, õpetaja Mare Palgi hommikupalvuste raamatut „Avades südame silmi“.
Kose kihelkonnapäevad on avatud kõigile, tulge meile külla ja saage osa!

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)