Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

10.08.2016 | | Rubriik: Uudised

AF_2016_logo1Ka käesoleval aastal on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja Eesti Kirikute Nõukogu esindatud 12.–13. augustil arvamusfestivalil Paides. Tõsi küll, veidi erilises formaadis. Millises?

Ühiskonnatöö valdkonna juhataja Avo Üprus:
EELK Paide kogudus on sel aastal otsustanud avada peale kiriku uste ka kohviku, kus inimesed saavad mõtteid vahetada. EELK konsistoorium on saatnud arvamusfestivalile rändnäituse Eesti piiskoppidest läbi aegade, mida saab näha linna keskväljakul kõrguvas kirikus.
Kohvik on selle kõrval ning seal võib mõlemal päeval näha videoprogrammi, mille avab EKNi asepresident Meego Remmel, üles astuvad projektijuhid Eerik Jõks ja Kaisa Kirikal. Arutelu maaelu teemadel käivitab SEMPRE projekti tutvustus. Tegemist on suure kolmeaastase projektiga, millega tahetakse elavdada koguduste koostööd omavalitsustega ning tuua teenused maainimesele lähemale.
Telgikohvikus saab näha ja kuulda eluväärtustest, EELK Perekeskuse inimesed õpetavad kasutama suhete ehituskive ning ekraanile kuvatakse kolmveerandtunnine eksklusiivintervjuu peapiiskop Urmas Viilmaga. Lehitseda saab raamatuid ja infomaterjale, mida toob kaasa Ühiskonnatöö sihtasutuse koordinaator Merle Krigul. Tema on oma varamuga kohal juba teist aastat.
Kohtume eeloleval reedel ja laupäeval Eestimaa südames Paides!

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)