Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

13.06.2012 | | Rubriik: Uudised

16.–23. juunini toimub heliloojatele Kappidele pühendatud XV Suure-Jaani muusikafestival, mille raames pühapäeval, 17. juunil peetakse peapiiskop Andres Põderi patroneerimisel EELK vaimulikku laulupäeva.  Kuidas on kogudus valmis lähenevateks pidustusteks?

Kristi Sääsk, Suure-Jaani Johannese koguduse õpetaja:
Eks kogudus nagu kogu valdki teeb viimaseid ettevalmistusi, et pidu võiks meie õuel hästi korda minna. Vallavanem on lubanud, et see teelõik, mida mööda rongkäik kulgeb, saab kindlasti korralikult pinnatud. Selleks ajaks peaks päädima ka kaks aastat väldanud ja suurt osa alevist puudutanud kanalisatsiooniprojekt.
Kogudust ei puuduta festivali ettevalmistus just ülemäära, olen küll korraldustoimkonnas, aga mitte võtmeisik. Mina seisan koos kogudusega hea, et kirik oleks kenasti üles vuntsitud ja pühakoja ümbrus kaunis. Viimase heaks panustab teist aastat vastavalt valla ja koguduse vahelisele koostöölepingule vald, kes organiseerib ümber kiriku muru niitmist. Töömehed on väga korralikud ja hoolsalt ametis,  mistõttu meil on tõsine tegemine, et muruniiduki alt päästa maasikaid ja karikakraid.
Laupäeval toimub kirikus veel viimane suurpuhastus. Talgupäev ei ole siiski ennekõike muusikafestivali ning vaimuliku laulupäevaga seotud, vaid heaks kombeks juba ammustest aegadest sel ajal kevadine suurpuhastus korraldada.
Vaimuliku laulupäevaga seonduvalt otsime koguduse keskelt veel tublisid abilisi küpsetajaid-piknikukorraldajaid, et koos kultuurimajaga pühapäeva varahommikul pidulistele einet murul pakkuda. Et oleks kohvi ja kooki ja kiluvõileibu varajastele muusikutele, selleks on vaja päris palju eeltööd teha. Läbirääkimistel on veel, kes kannab lippu, kes vimplit jne. Need on sellised väikesed, ent ometi tähtsad asjad, mis kuuluvad ikka iga ürituse ettevalmistuse juurde.
Aga saan kinnitada, et Suure-Jaani kogudus on igati valmis ütlema tere tulemast pidulistele. Kiriku uks on lahti ja kirik paistab kätte üle Suure-Jaani.    

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)