Esileht » Arvamused » Arvamus »

Üks küsimus

19.01.2010 | | Rubriik: Arvamus

Järgmisel nädalal, 26.-27. jaanuaril toimub Läänemaal Roostal vaimulike konverentsi korraline istungjärk, seekordne teema on «Diakoonia – teeniv kirik». Milliste ootustega lähete?

 Katrin-Helena Melder, Järva-Jaani koguduse õpetaja, konverentsi juhatuse liige:
«Praegu on hirmus kiire aeg ning jäänud on hulk korralduslikke ettevalmistusi. Ootan eelseisvat, leian, et see on väga vajalik teema, arvestades meie elu ja ühiskondlikku situatsiooni. Tahan osa võtta loengutest ja rühmatöödest nii palju kui võimalik. Eriti huvitavad mind teiste koguduste kogemused diakooniatöö vallas, töö vabatahtlikega.»


 Matthias Burghardt
, Saksa Lunastaja koguduse hooldajaõpetaja:
«Hetkel, kui ma näen suurt vaeva oma aruannete esitamisega ja mu meilboksis on ligi 200 vastamata kirja, ütlen siiski kindlalt – ootan seda kokkusaamist väga. See on suurepärane võimalus ametikaaslastega kohtuda ja mõtteid vahetada, samuti puudutab mind selle aasta teema. Siinne saksa kogudus tunneb kogukonnana suurt vastutust ka nende probleemide lahendamisel, mis diakoonias üles kerkivad.»

 Kaido Soom, Tartu ülikooli õppejõud:
«Teema on praeguses majandussituatsioonis väga oluline, sest abi vajavate inimeste hulk on kiiresti kasvav. Kirik peaks andma inimestele tuge ja osutama kristlikku armastust. Ootangi, et võiksime leida häid ja konkreetseid ideid inimeste aitamiseks ja armastamiseks. Samuti ootan sisukat kogemustevahetust kolleegidega.»
EK

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)