Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

15.12.2009 | | Rubriik: Uudised

Õpetaja Urmo Saks (fotol) on esitanud kirikuvalitsusele avalduse palvega vabastada end Muhu, Pöide ja Orissaare koguduse teenimisest alates 31. detsembrist. Viimase jumalateenistuse peab õpetaja 27. detsembril Muhu kirikus. Kuidas tuleb Saksa pere uus aasta ja milliseks kujuneb 2010. aasta?

 Urmo Saks:
Oleme tõesti minemas elama Soome. Ja põhjused on ennekõike perekondlikud, minu kaasa ei leidnud Eestis sellist rakendust, mis oleks üles kaalunud tema praeguse töökoha Soome kirikus. Ja enda kohta mõtlen, et ehk on rohkem kui 15 aastat saar­tel piisav aeg, soovimaks mingit vaheldust.
Asusin Usuteaduse Instituuti õppima 1991. aastal ja järgmise aasta sügisel läksin tööle Mustjala kogudusse. Algul praktikandina ja hiljem diakonina, vahepeal olin ka praostkonna vikaardiakon ja viimased neli aastat Muhus.
Tõenäoliselt tuleb uus aasta suure pakkimise tähe all: kõigepealt peab asjad kastidesse pakkima ja siis jälle lahti. Aga milliseks 2010. aasta kujuneb? Teate, pole aega olnud veel muretseda. Ma usun, et täis väljakutseid, õpinguid ja loomulikult ka tööotsinguid.
Oma mantlipärijast ei ole ma endale probleemi teinud. Meeskonna koostamine on praosti ülesanne. Võimalike kandidaatidena on jutuks olnud 3-4 nime ja seega ma nagu väga ei muretsegi.
Minuni on jõudnud just konsistooriumi otsus, kus on kirjas, et Muhu kogudust teenib kuni uue õpetaja leidmiseni Hannes Nelis ja Pöidet Veiko Vihuri ning mina olen arvatud reservi.
EK

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)