Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ühtne meeskond tõi kogudusele võidu

30.06.2021 | | Rubriik: Kirikuelu

Võidupühal oli Puhja kirikus tänujumalateenistus, millega tähistati suurte remonditööde lõppu.

Kui aasta tagasi rõõmustas Puhja kogudus, et kiriku restaureerimistööde I etapp on lõppenud, siis võidupühal enne tänujumalateenistuse algust andis oma õnnistuse uuenduskuuri läbinud pühakojale sealse õpetaja Tiit Kuusemaa mentor titulaarpraost Eenok Haamer. Ta meenutas apostel Johannese sõnu, et Jumal on meid armastanud (1Jh 4:9–10) ja ainult tänu armastusele said tehtud katuse- ja fassaaditööd ning restaureeritud avatäited.  

Kohalik õpetaja aga kinnitas, et see võit ei ole kangelastegu, vaid selge Issanda ime. Jumal pani inimestest kokku meeskonna ja sellest sündis võit. Meeskonnaliikmete anded, töö ja rahaline panus olid erinevad: kõige keerulisema tööga, laekonstruktsioonidega, sai hakkama Madis Mutso oma firmaga, aga oma osa andsid Inga Raudvassar muinsuskaitseametist, Tartumaa Arendusselts, Elva vallavalitsus, Eesti Kristlik Rahvaerakond, Puhja seltsimaja ja paljud teised, kes võtsid õpetajalt vastu tänukirja.

Tänujumalateenistusel teenisid ka praost Mart Jaanson ja abipraost Vallo Ehasalu, jutlustas Eenok Haamer. Viimane kõneles, kuidas Jeesus vee peal kõndis, ja sõnas, et ilma Miina-Liisa ja Tiit Kuusemaa täieliku jumalausaldamiseta ei oleks täna kirikus tänujumalateenistust. Nad on Puhjas sajandi suursündmuse peakangelased.   

Sel kogu rahvale olulisel päeval oli ülev tunne jagada armastust ja laulda kiidulaulu Issandale koos kohaliku kooriga Dionysius, mida juhatas Meelis Roosaar, ja sopran Eveli Roosaarega. Orelil saatsid teenistust Miina-Liisa Kuusemaa ja Anneli Klaus

Töö kiriku juures ei ole aga veel lõppenud. Oodata on torni restaureerimist, automatiseerimist ootab kellasüsteem, pühakoda aga siseviimistlust. Aga praegu saab öelda, et 15. sajandist pärit kirik võib veel pikalt kesta.  

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)