Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Ühtne meeskond on julgustuseks kõigile

04.08.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Koolipõlves lugesin sageli „Kolme musketäri“. Kuigi seal kujutatud seiklused enam päevakajalised pole, siis musketäride deviis „Üks kõigi, kõik ühe eest“ on alati aktuaalne. Nii praegugi, sest alati on neid, kellele elus väike abi ära kulub. Imeline on, et Nõo rahvas, sh kogudus, võttis sel suvel ette ilusa teekonna. Eks neid on muidugi teisigi, aga kui Nõos sel suvehakul kirikuaias kohvik avati, leiti sellele ka laiemat rakendust. Möödunud nädalal, kui õpetaja Mart Jaansoniga juttu ajasin, oli tal kõnelda saadud kogemusest. Selleks ajaks oli koguduse kohvikus suppi jagatud kuuel korral.

On hea meel, et mõnikümmend inimest on saanud kahel korral nädalas kõhu sooja suppi täis. Enamgi veel on rõõmustada aga sellest, et kümned inimesed – ettevõtmise algataja ja rahastaja mittetulundusühing Koos Laste Heaks, valla kommunikatsiooni- ja sotsiaalosakond, Salvesti firma ja kogudus – suutsid üheskoos mõtte suvel lastele tasuta suppi jagada ellu viia. Kergelt see ei tulnud, tunnistas õpetaja, kõige keerulisem oli jõuda sihtgrupini. Võib öelda, et uks on avatud ja järgmisel aastal on juba kergem. Sest plaan on järgmiselgi aastal teekonda jätkata ja jagada toidupoolist ka koguduse teenitavates külades. Taavet kinnitas: „Ainult headus ja heldus järgivad mind kõik mu elupäevad ja ma jään Issanda kotta eluajaks.“ (Ps 23:6) 

Peatselt algavate koguduse kuulutuspäevade kõrval täidab lihtne inimlik abi misjoniülesannet, olles nähtav ja kõigile arusaadav. Läinud pühapäeval oldi aga külas oma eestpalvekogudusel Paistus. Nõo koguduse nimepäeval, lauritsapäeval jutlustab kirikus Paistu õpetaja Allan Kährik. Võib kindel olla, et üheskoos tegutsevat ja üksmeelset kogudust hindab terve kogukond ega jäta kedagi ükskõikseks. 

Rita Puidet 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)