Esileht » Uudis » Uudised »

Ühishuviks rahva teenimine

14.12.2011 | | Rubriik: Uudised

Eile, 13. detsembril võttis peaminister Andrus Ansip Stenbocki majas vastu Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) delegatsiooni koosseisus president piiskop Einar Soone, asepresidendid piiskop Philippe Jourdan ja pastor Joosep Tammo ning täitevsekretär Ruudi Leinus.
Ruudi Leinus vahendas Eesti Kirikule, et taolised kohtumised leiavad regulaarselt aset kord-kaks aastas. Tava tugineb valitsuse ja EKNi ühishuvide protokollile, mille allakirjutamise kümnendat aastapäeva tuleval aastal tähistatakse.
EKN läks kohtumisele päevakorraga, mis koosnes kirikute esindajate hinnangul olulistest teemadest. Näiteks põhjendati peaministrile uue kirikute ja koguduste seaduse eelnõu väljatöötamise vajadust. Riigi ja EKNi ühise eesmärgina käsitleti nõupidamisel perekonna kaitse ja väärtustamise nõuet. Veel oli juttu kirikute kaasamisest Eesti kultuuripoliitika arengusuundade väljatöötamisse aastani 2020.
EKN küsis peaministri põhimõttelist heakskiitu riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng» jätkamiseks, mis lõpeb järgmisel aastal, ent millega püstitatud eesmärgid pole veel kaugeltki ammendatud.
Vahendades infot kohalike omavalitsuste ja koguduste koostöö teemal, kinnitasid kirikute esindajad, et EKN oleks valmis senisest enam panustama koostöö tõhustamisse. Peaministrile jagati informatsiooni eeloleval suvel 29. juulil plaanitavast üle-eestilisest oikumeenilisest jumalateenistusest Kristuspäeva 2012 raames, kus palvetatakse Eesti maa ja rahva pärast.
Eilsel kohtumisel kinnitasid nii EKNi kui valitsuse esindajad, et ühishuvide protokoll on ennast igati õigustanud, sellega sätestatud koostöö Eesti riigi hüvanguks erinevate ministeeriumidega ja konkreetsete teemade all on olnud tõhus. Valitsuse ja EKNi ühishuvide protokollile kirjutasid ühiste eesmärkide deklareerimiseks ja saavutamiseks alla 17. oktoobril 2002. aastal Tallinnas peaminister Siim Kallas ja EKNi president piiskop Einar Soone.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)