Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühises palveosaduses on vägi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

palvepäev_2Reedel, 4. märtsil tähistati rohkem kui 170 riigis maailma palvepäeva. Sel aastal pöördusid kristlased üle maailma Jumala poole Kuuba naiste loodud palvetega, mille kandvaks teemaks oli «Võta vastu lapsukesed, võta vastu mind».

Tallinnas tähistati palvepäeva Pirita kloostris, kus palveid ja pühakirja tekste lugesid naised erinevatest konfessioonidest. Vaimulikku sõna jagas Mari Vahermägi. Laulis Tallinna oikumeeniline naiskoor, kus lauljaid peamiselt Tallinna Jaani, Kaarli ja Oleviste kogudusest. Dirigendid olid Silvia Landra, Urve Pihlak ja Kersti Petermann, flööti mängis Maris Lend.
Palvepäeva koordinaator oli, nagu ka varasematel kordadel, Katrin Oidjärv. Üheskoos palvetati tagakiusatute ja vaenatute eest, aga ka meie oma eesti rahva tuleviku eest.
Maailma palvepäeva (WDP, World Day of Prayer) traditsioon on alguse saanud juba 19. sajandil USAs ja Kanadas tekkinud samanimelisest kristlike naiste liikumisest. Igal aastal märtsikuu esimesel reedel peetava palvepäeva muudab eriliseks see, et ühe ööpäeva jooksul peetakse ühesuguste palvetekstide alusel oikumeenilisi jumalateenistusi üle maailma nüüd juba väga paljudes riikides.
Igaks aastaks on valitud üks ühine kandev teema, mille järgi koostavad eri riikide naised palvetekstid ja valivad kirjakohad. Viimastel aastatel on seda teinud Prantsusmaa, Egiptuse ja Bahama korralduskomitee naised, sel aastal siis Kuuba.
«Palvepäeva jumalateenistus oli tõeliselt oikumeeniline, sest täna palvetasid siin katoliku kloostri kabelis üheskoos luterlased, baptistid, nelipühilased ja metodistid,» ütles Katrin Oidjärv kokkuvõtteks. Maailma palvepäeva, varem tuntud kui naiste palvepäev, peetakse Eestis juba paarkümmend aastat.
Tiiu Pikkur