Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Ühing aitab kokku viia abi vajaja ja töö tegija

21.09.2022 | | Rubriik: Ühiskond


Riina Kenni (paremal) ja Marju Mägi loodud ühing aitab toimetulekuraskustes inimesi. Liina Raudvassar.

Üle nelja aasta tagasi loodud Aedorkester MTÜ kaasab kergema puudega inimesi, kes töötukassas arvel olles saavad nn tööampsudena abistada Tartu ja Tartu ümbruse inimesi kergemate kodutöödega.

„Käisin mitu aastat ringi hullu mõttega midagi sellist teha,“ jutustab Riina Kenn, keda Tartu praostkonna inimesed tunnevad eelkõige organistina. „Arutlesin, kuidas kaasata kergema puudega inimesi neile jõukohast tööd pakkudes. Et nad oma elu senisest iseseisvamalt võiks elada. Uurisin internetis, millised on nõudlused ja pakkumised ning jõudsin äratundmisele, et kui ei proovi, siis ka ei tea, kas minu idee on teostatav,“ räägib Riina poole aasta tagusest algatusest. 

Tänaseks on kasumit mittetaotlev ühing, mille sügavamaks eesmärgiks on toetada toimetulekuraskustega isikuid, loodud ja esimesed tööviljadki ette näidata. Algselt hulluna näiv mõte on oma elujõudu kinnitanud. 

„Meid on kutsutud näiteks aeda koristama ja väiksemaid kaevetöid tegema, samuti hauaplatse korrastama ja kodus kapile ust ette panema,“ loetleb Marju Mägi tüüpilisemaid töid, mida tellitakse. Just tema viib koordineerijana kokku töö tellija töö teostajaga ning vastutab, et mõlemad osapooled jääks rahule. Endise sotsiaaltöötajana ning väljaõppinud meditsiiniõena on ta pädev hindama toimetulekuraskustes inimeste töövõimekust. „Psüühikat tuleb väga jälgida. Ma ei saada inimest objektile, kui hindan, et ta ei saa seal hakkama. Meie sooviks on inimesi aidata, mitte tekitada kimbatust,“ toonitab Mägi. 

Väiksemate tööde tellimiseks võib helistada Marju Mägile 557 3416.

Vaata ka www.aedorkester.ee

Liina Raudvassar

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)