Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ühinemist ei otsustatud

27.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Hetk kongressilt: USA Esimese praostkonna laekur Kuno Lill (vasakult) , praost Thomas Vaga ja Los Angelese koguduse esimees Heino Nurmberg. Airi VagaLähedal möllanud tornaadot trotsides peeti 24. aprillil USAs Floridas Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku  kirikukongressi, millest lisaks konsistooriumi liikmetele võtsid osa USA ja Kanada vaimulikud ning koguduste esindajad. Peapiiskop Andres Tauli kokku kutsutud esinduskogu töö aluseks olnud päevakorra olulisemaks punktiks oli Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühinemine. Koosolekut juhatas konsistooriumi peasekretär praost Hannes Aasa, kes pidas kirikute ühinemise teemal ka ettekande ning refereeris ühinemist käsitlevate koosolekute protokolle.
Eesti Kirikul õnnestus esmaspäeval telefoniühendus saada praost Thomas Vagaga, kes andis lühiülevaate lõppenud kongressist. Tema kinnitusel ei pandud kongressil ühtegi küsimust hääletusele, seega puuduvad ka sõnaselged otsused.
Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühinemise küsimus on jätkuvalt aktuaalne. E.E.L.K. kogudused peavad saatma taas oma ühinemise poolt- või vastuhääled hiljemalt jaanipäevaks konsistooriumi Torontosse. Aluseks on peapiiskoppide Andres Tauli ja Andres Põderi poolt 10. juunil 2007 Torontos allkirjastatud deklaratsioon, kus on kirjas, et dokumendiga ei deklareerita uue sõltumatu kiriku moodustamist, vaid soovitakse kirikuid lähendada ja «taastada Eesti vaba rahvakiriku ühtsus».
Floridasse ei pääsenud häiritud lennuliikluse pärast Nõva ja Noarootsi õpetaja Kaisa Kirikal, kes oli kongressile kutsutud Välis-Eesti kiriku poolt pidama ettekannet kirikute ühinemisest. Lääne praostkonna õpetaja ei saanud lähetust EELK-lt. kirikukongressil ei viibinud ühtegi Kodu-Eesti kiriku esindajat.
Liina Raudvassar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)