Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ühine eesmärk loob kogudusele tulevikku

24.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Pärast etendust pakuti pealtvaatajaile, sh linnapea Urmas Klaasile, võileibu. Tiit Kuusemaa

Tartu Maarja kirik avati Jannseni sünniaastapäeval linnarahvale.

Läinud neljapäeva varahommikul avas Maarja kogudus linnarahvale taastatava kiriku uksed. Ehitusfirma Eviko on teinud kiriku taastamise I etapis suurepärast tööd. Nii oli juba varakult selge, et linna kultuuriosakonna plaanitud Jannseni sünniaastapäeva tähistamisel saab kasutada ka Maarja kirikut. Eks see muidugi tõi kogudusele natuke lisavaeva, sest kirikusse tuli pingid tassida, need üle pesta, ehitusjärgus saal kaunistada. Ent vaev oli tühine võrreldes rõõmuga, mida tulijad kogesid.
Kiriku ümbrus kihas: saabusid pillimehed ja laululapsed ning peatselt oli tulijate seas märgata ka praost Ants Toomingat. Üle poole sajandi mängiti selles hoones korvpalli. Paaril viimasel aastal on kogudus seal suveajal ka jumalateenistusi pidanud. Hommikune palvus ja praosti õnnistussõnad ning kuulajaid rõõmustanud Härma gümnaasiumi mudilaskoori laul kinnitasid, et kirikut ei taastata asjatult.
Kirikus on juba praegu elu. Heaks kinnituseks oli õhtul samas etendunud Loone Otsa näitemäng „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“. Sai naerda ja tunda rõõmu koguduse juures tegutseva Maarjateatri entusiasmist. Me ei saa võrrelda harrastustrupi esinemist professionaalsete näitlejate mänguga, ent see, kuidas trupp liidab endas eri põlvkondi ja terve kogudus elab neile kaasa, on tõesti rõõmustav.
Ja mitte ainult. Võib-olla vaikselt, aga kindlalt ja visalt levib Maarja koguduse vaim sõprade ja tuttavate, linnarahva seas. Liidab koguduseliikmeid, kes keset tööpäeva ruttavad kogudusemajja võileibu tegema, mida pärast etendust publikule jagada. Nii nagu tehti 150 aastat tagasi I laulupeo ajal. Koostegemisel on suur vägi.
Rita Puidet

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)