Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Üheslaulmine annab elamiseks jõudu

21.10.2020 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Koorijuht Riho Ridbeck (fo­tol) teab, mis räägib. Ta oli vaid seitse, kui esimest kor­da laulis laulupeol. Nüüd on aastaid kümme korda roh­kem, aga laulma on ta jäänudki.

Tallinna Püha Vaimu koguduse koorijuht Riho Ridbeck laulab, mängib, juhatab koore – nii peaaegu märkamatult on ta jõudnud 70. sünnipäevani, mi­da tähistas 6. oktoobril. Oma elu esimesest laulupeost alates on ta laulnud igal laulupeol. Ta on öelnud, et üheslaulmine on nagu puhastustuli ja see annab jõudu elada.

Kes neid möödaläinud aastaid jõuab lugeda, aga seoses tema laialdase muusikalise tegevusega tekkis küsimus, kui suur on juubilari kodus riidekapp, et ka kõik esinemisriided ära mahuksid. Rahvariided, ajastutruud rõivad esinemaks Hortus Musicusega, vormirõivad esinemiste tarbeks Püha Vai­mu koguduse kammerkoori­ga, segakooriga KOSK, Kiige­laulukuuikuga. Õnneks piisab mõne muusikakoosluse pu­hul, millega ta seotud on, üli­konnast.

Olulisem riietusest on muidugi muusika ja edastatav sõnum. Muusikaõpetajast isa andis talle esimese õpetuse, tulid järgmised õpetajad, kuni konservatooriumist oli diplom käes. Aga juba õpingute algusjärgus sündis Hortus Musicus ja ansambel on osa Ridbecki elust olnud juba peaaegu pool sajandit. Natuke noorem on Kiigelaulukuuik, kes esitab Olav Ehala laule. Riho Ridbeck muide laulab bassi ja mängib löökpille.

Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees Ülle Gunin on tänulik, et koguduse kammerkoori juhatab taoline rahulik ja mõnus koorijuht, kel on aega ja kannatust õppida amatöörkooriga ka keerulisi muusikateoseid. 

Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)