Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Üheskoos Petlemma teel

06.12.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Läinud nädal tõi murrangu ajaarvamisse. Astudes uude kirikuaastasse süütasime advendikuusel esimese küünla. Tartu Ülikooli-Jaani koguduse pühapäevakoolitunnis, nagu küllap teisteski Eestimaa kogudustes, räägiti sellest, et kuningas on tulemas ja temaga kohtumiseks asume teele Petlemma. Neli nädalat on eraldatud selleks, et saaksime meele lähenevaks sündmuseks valmis panna. Violetsed kirikutekstiilid hoiavad seda meeles.
Oli ilus jälgida, kuidas üle Eesti toimuvatesse 1. advendipühapäeva tseremooniatesse oli kaasatud kirik. On hetki, mil eestlane unustab oma statistilise usuleiguse. On sündmusi, mille puhul soovib meie inimene kuulda kiriku sõnumit. Kui ka muidu ennast „päris usklikuks“ ei tihka nimetada. Nõnda süütasid Eesti suuremates ja ka pisemates keskustes esimese advendiküünla ikka kohaliku omavalitsuse esindaja ja vaimulik koos.
Ka jõuluvana kingikoti täitmine on alanud advendiaja sisuks. Sellega seoses võeti möödunud nädalal kriitilises võtmes fookusesse Prisma jõulukampaania, kus õnnetu näoga lapsed kurvastavad kingiks saadud raamatute üle. Arusaadavalt hindasid paljud, kellele raamat seostub hea kingi kuvandiga või kes vähemalt austavad kirjasõna rolli rahva ja inimese identiteedi hoidmisel, kampaaniat sobimatuks. Küllap riivas ka paljusid kristlasi raamatuusu esindajatena see raamatut halvustav reklaam. Vastukaaluks näotule reklaamile algatasid kultuuriinimesed Facebooki lehel vastukampaania „Jälle raamat!“, kuhu oodatakse positiivseid postitusi lapse ja raamatu sõprusest.
Veerandsaja aasta möödumist hingehoidjate koolitamise algusest Eestis tähistati 2. detsembril toimunud konverentsiga, kus sõnavõtuga astus üles ka 25 aastat tagasi EELKs hingehoiutemaatikaga tegelnud võtmeisikud.
Liina Raudvassar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)