Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Üheskoos on parem oodata

29.03.2006 | | Rubriik: Kirikuelu

Haapsalus Wiedemanni Gümnaasiumis toimus 4. märtsil Laste- ja Noorsootöö Ühenduse (LNÜ) eestvedamisel Lääne praostkonna laste- ja noortepäev «Mida sa ootad?», mille  korraldasid Läänemaa koguduste vaimulikud, pühapäevakoolide õpetajad ja koguduseliikmed.

Kuni 15aastasi osalejaid jagus kõigisse vanusegruppidesse, mõnesse mitme rühma jagu. Pärast hardushetke kooli saalis otsisid lapsed uksesildi värvi järgi üles oma rühma ja asusid tööle. Igas vanuserühmas tehti neli rühmatööd, kõigis käsitleti ootamise teemat, aidati lastel mõtestada lahti oma ootusi Jumalalt, iseendalt, perelt, kirikult, ümbritsevalt.

«Vahetundide» ajal oli tore jälgida koridorides toimuvat rõõmsat saginat ja elevust järgmise rühma otsingutel.

Pealkirjad klassiruumide ustel olid huvipakkuvad: «Mis värk on?», «Ära jää hiljaks!», «Ma ei lahku sinust», «Perekond ja kodu». Üheskoos arutati ootamise teemat jutustuste, näitemängude, meisterdamise, laulmise ja vestlemise kaudu.

Päeva lõpetas lastejumalateenistus Haapsalu Toomkirikus.

Lapsi linnast koju sõidutades avanes mul tore võimalus kuulata osalenute rõõmsat muljetevahetust. Lastetöötegijana loodan, et sellel imekaunil talvepäeval sai lastele pisut selgemaks, «mis värk Jumala ja kirikuga siis õieti on».

Teele Tiks,
Ridala pühapäevakooli õpetaja

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)