Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Ühes muusikalises paadis

04.05.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

Saueri koori dirigent Ester Soe. Kätlin Liimets

Kuressaare linna vanim, Laurentiuse kiriku segakoor Sauer tähistas 23. aprillil 130. aastapäeva.

Segakoor asutati 1885. aastal ja alates 2006. aastast kannab kiriku oreli auks Saueri nime. Koori kuulub 29 lauljat ja enam kui sajandi jooksul on seda juhtinud Jüri Etruk, Joosep Aavik, Otto Tambur, Anne-Mai Salumäe, Tiina Luhamets, Ludmilla Toon, Ester Naagel, Madli-Maarja Vainokivi ja Jaanus Torrim. Viimased 12 aastat (kokku 15 aastat) on dirigendiks olnud Ester Soe ja kontsertmeistriks Rita Naaber.
Aastapäevakontserdil Kuressaare kirikus olid kaastegevad Saaremaa meeskoor SÜM (dirigent Ester Soe, koormeister Anneli Tarkmeel); Kärdla, Orissaare, Kuressaare muusikakoolide õpetajatest ja õpilastest moodustatud orkester Saarte Sümfoniett (dirigent Veikko Lehto); solistina astus üles Olari Viikholm (bariton) ja orelit mängis Rita Naaber.
Kontserdi repertuaar oli mitmekesine ja päädis võimsa ühendkooriga, kes esitas Gabriel Faure «Reekviemi» kolmanda ja neljanda osa. Sündmuseks oli ka organist ja diakon Jaanus Torrimi teose «Psalm 51» esiettekanne, mida helilooja ise orelil saatis.
Ester Soe jäi publiku rohkuse ja kontserdiga väga rahule: «Hästi ühes muusikalises paadis oleme. Orkester oli ka suurepärane.» Nagu paljusid koore, nii kimbutab ka Sauerit meeslauljate nappus, ent koori liikmete arv on aasta-aastalt kasvanud. Dirigendile teeb rõõmu lauljate töökus ja valmidus teha vajadusel lisaproove ja laululaagreid.
Saueri kasvamise võluvitsaks peab Soe avatust: «Me ei laula üksnes kirikus, osaleme ka suurtel laulupidudel ja teeme koostööd teiste Kuressaare kooridega. Tullakse meeleldi meie ideedega kaasa, näiteks kui kutsume kirikusse mõnda suurteost laulma.»
Kätlin Liimets

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)