Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tutvustati paarisuhte ja vanemluse ehituskive

14.01.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Hageri kammerkoor Lambertus Sigrid Põllu juhatusel esitas laule oma uuelt plaadilt. Tiiu Pikkur

EELK Perekeskus korraldas Tallinna Jaani kirikus heategevusürituse, kus räägiti sellest, kuidas saavutada kestvat armastust ja õnne.

Avapalvuse pidas emeriitpeapiiskop Andres Põder. Sõna võttis peapiiskop electus Urmas Viilma. Kauneid lembelaule esitasid Tanja Mihhailova ja Mikk Saar. Uusi laule oma äsja ilmunud plaadilt «Ülistus» laulis kammerkoor Lambertus solistide Jana Abzaloni ja Samuel Reinaruga. Dirigendid olid Sigrid Põld ja Merle Liblik, saatis Tero Ruotsala bänd.
Perekeskuse tegemistest rääkis ja «Paarisuhte maja» – tööriista paaridele – tutvustas juhataja Pia Ruotsala. Paarisuhte ja ka vanemluse ehituskivid on komplektid, mis hõlbustavad perenõustamise ja lastekaitsetöö tegijate tööd. Perekeskus pakub huvilistele ka vastavaid koolitusi. Ehituskivide nimetused on pühendumine, emotsioonid, intiimsus, seksuaalsus, konfliktid, sõnad, teod, usaldus ja armastus. Need sõnad kuuluvad inimsuhete juurde, me vajame neid nii paarisuhtes kui lapsevanemana.
Ehitusklotsid on suurepärane vahend suhete näitlikustamiseks, need aitavad mõtestada nii paarisuhet, lapsevanemate rolli kui suhet Jumalaga. «Igaüks teab, et kiiresti ehitatud maja toob kaasa probleemid pikaks ajaks. Maja tuleb ehitada hoolega ja pühendunult,» rääkis Pia Ruotsala. «Samas kujutame tihti ette, et oleme elus ja suhetes valmis kohe suurteks küsimusteks. Tegelikult ei ole. Selleks, et oleks jõudu ja oskusi liikuda ühest eluetapist teise, vajame peatumise hetki, mil vaatleme uut, tulevast või antud hetkel avatud maastikku ja otsime vajalikke teeradu.»
Üritusel koguti annetusi EELK Perekeskuse heaks, et pakkuda vähekindlustatud inimestele tasuta abi.
Perekeskus on töötanud aasta. Heategevusüritusel tänati ka koostööpartnereid sotsiaalministeeriumi, Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametit, Tallinna kesklinna valitsust, Keila ja Harku valda ning uusimat partnerit Viimsi valda. EELK perekeskus asub Tallinnas Lastekodu 6a ning pakub järgmisi teenuseid: perenõustamine, paarinõustamine, kristlik nõustamine, hingehoid. Lähemalt vt www.perekeskus.eu.
Tiiu Pikkur

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)