Esileht » Online » Online artiklid »

Tuntud Eesti ettevõtjad panid siinsele luteri kirikule õla alla

24.03.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Terve rida Eesti tuntud ettevõtjaid on otsustanud koos EELK peapiiskopi Urmas Viilmaga luua kiriku juurde eraldiseisva sihtasutuse EELK Toetusfond. Heategevusfondi peaeesmärgiks on tagada, et kirik oleks Eesti inimese jaoks igal võimalikul eluhetkel olemas.

«Riigi rahastus kadus juba Eesti ajal ära, aga siis oli EELK-l palju liikmeid. Praegu on meil palju selliseid liikmeid, kes ei tunne otsesest teadlikkust oma toetamise võimalusest,» ütles äsjaloodud toetusfondi tegevjuht Annely Neame, viidates luteri kiriku järjest napimaks jäävatele sissetulekuallikatele, milleks seni on olnud liikmeannetused. Seejuures ei käi jutt rahast, mis on mõeldud otse Kiriku Varahaldusele kirikuhoonete korrashoiuks. «Isegi seda raha ju ei piisa, et kirikuid korras hoida,» tõdes Neame.

Heategevusfondi asutasid eraisikutena Estonia Klaverivabriku omanik Indrek Laul, kes on fondi nõukogu esimees, suhtekorraldaja Janek Mäggi, kes on fondi nõukogu aseesimees, autoettevõtja Väino Kaldoja ning EELK peapiiskop Urmas Viilma. Lisaks neile kuuluvad sihtasutuse nõukogusse Konesko omanik Mart Hirtentreu, ettevõtja ja investor Jüri Ehasalu, rõivatööstur Jüri Kraft ja kütuseärimees Heiti Hääl.

Edasi loe Postimehest.

 

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)