Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus sõprussuhete edendamise eest

07.06.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

hein2EELK Teeneteristi I järgu ordeni pälvis Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku piiskop Martin Hein.

Kurhessen-Waldecki kirik tegutseb peamiselt Saksamaa Hesseni liidumaa põhja- ja idaosas. Alates 2000. aastast on selle kiriku piiskopiks Martin Hein, kel on tänavu kavas emerituuri siirduda. Hein on sündinud 1954. aastal ning õppinud õigusteadust ja teoloogiat. 1982 kaitses ta doktoritöö teoloogias, 1984 aga ordineeriti kirikuõpetajaks. Ta on töötanud õppejõuna ning viis aastat ka koguduseõpetajana.
EELK piiskopi Tiit Salumäe sõnul on Teeneterist Heinile tunnustuseks juba varem alguse saanud sõprussidemete edasiarendamise eest. EELK kontaktid Kurhessen-Walde­cki kirikuga said nimelt alguse juba nõukogude ajal baltisaksa päritolu pastori Burchard Liebergi initsiatiivil, kes oli peapiiskop Jaan Kiivit seeniori lähedane sõber. 2001. aastal sõlmiti kirikute vahel koostöölepe, mida uuendati 2006., 2011. ja 2016. aastal.
Praeguseid partnerlussuhteid iseloomustab piiskop Salumäe väga elavatena. Eriti tasub esile tõsta EELK ja Kurhessen-Waldecki kiriku praostkondade vahelisi sõprussidemeid ning naisteoloogide ja teoloogiliste õppeasutuste omavahelist läbikäimist. Piiskop Hein on isiklikult korduvalt Eestit külastanud, viimati oli ta siin 13.–19. maini. Muu hulgas avaldas Hein siis Salumäe sõnul lootust, et viljakas koostöö jätkub ka uue Kurhessen-Waldecki piiskopi Beate Hoffmanni ametiajal.
Rain Soosaar

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)