Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus pühendumusele

31.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

madisküttEELK juhatuseesimeeste konverentsil valiti aasta juhatuseesimeheks Madis Kütt (55) Haapsalu Püha Johannese kogudusest.

Küti sõnul tuli tunnustus talle üllatusena, sest konverentsile tulles polnud tal endal aimugi, et Lääne praost Leevi Reinaru oli tema kandidatuuri üles seadnud. Ta möönab küll, et on suure osa oma elust pühendanud kirikutööle.
Tee Haapsalu koguduse juurde leidis Kütt 1990. aastal seoses sooviga oma laps ristida. Juhatuse esimehena täitub tal tänavu aga juba kahekümne viies aasta.
Lisaks on ta EELK majandusnõukogu ja kirikukogu liige. Igapäevast leiba teenib Haapsalu Nikolai koolis direktori asetäitjana majanduse alal.
Praosti põhjenduskirjas rõhutati, et Kütt on paistnud silma pü­­hen­dumuse, korrektsuse ja abivalmidusega.
Eriti tõsteti esile tema panust Haapsalu Jaani kiriku ja kantseleimaja remondi tegemisel. Samuti leidis äramärkimist laitmatu töö koguduse igapäevase majanduselu korraldamisel ning diakooniaalaste abiprojektide elluviimisel.
Lisaks on Kütt suure südame ja lahtiste kätega inimene, kes pole ka kogudusekaaslastele mitmesugustes praktilistes asjatoimetustes oma nõu ja abi keelanud.
Rain Soosaar

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)