Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus muinsuskaitsjale

16.05.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Kalli_PetsTeiste seas kinnitab oma suurt rõõmu Kalli Petsi (fotol) tunnustamise üle Ridala ja Martna koguduste õpetaja Küllike Valk. „Kalli on olnud koostöös kogudustega tähelepanelik kuulaja ning väga asjatundlik suunaja,“ selgitab ta ja lisab: „koostöö on sujunud ladusalt ja rõõmsameelselt.“
Esile tõstmist väärib Valgu sõnul näiteks kaks mullu muinsuskaitse eestvõttel korraldatud koolitust kalmistute korrashoiu ja matusekultuuri teemadel. Samuti sai tänu Petsi asjatundlikule nõuandmisele ja igakülgsele abile teoks Ridala kiriku fassaadivalgustuse paigaldamine. Muinsuskaitsespetsialistide näpunäited on aidanud parandada ka kirikute sisekliimat, mistõttu seni lokanud rohevetikas on hakanud taanduma.
Kalli Petsi enda sõnul tuli tunnustus talle suure üllatusena. Samas kinnitab ta, et muinsuskaitseameti suhted kõigi piirkonna kogudustega on tõepoolest väga head olnud. Omalt poolt on Pets püüdnud olla alati empaatiline ja abivalmis, probleemide puhul aga kannatlik ja kompromissialdis. Ent teisalt on ka Lääne praostkonna koguduste esindajad Petsi sõnul olnud toredad ja koostööle avatud.
Rain Soosaar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)