Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tunnustus Mähe kiriku taastajaile

28.02.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Ruudi ja Haldi Leinus tunnustust vastu võtmas Pirita linnaosavanemalt Alina Tublilt. Tiit Mõtus

Pirita linnaosavalitsus tunnustas 21. veebruaril Estonia kontserdisaalis oma piirkonna tublisid inimesi ja häid tegusid.

Pirita aasta inimese tiitli omanikuks sai Erik Vest, kes töötab Viimsi vallavalitsuses keskkonna- ja planeerimisameti juhatajana ning on Mähe Seltsi asutaja ja juhatuse liige. Pirita aasta teona tunnustati Mähe kiriku taastamist, mida vedas pastor Ruudi Leinus. Pühakoda taaspühitseti pärast põhjalikku ümberehitust möödunud aasta teisel advendil, 10. detsembril.
20. detsembri 2017 Eesti Kirikus kirjutab Tiiu Pikkur: „Mähe kiriku ajalugu ulatub 1936. aastasse, kui kohalik Järve talu peremees Jaan Oja kinkis tüki oma maast palvela ehitamiseks. Kirik sai põhiliselt vabatahtlike tööna ja annetuste toel valmis juba kolme aasta pärast. Pühitsemistalitus oli 1. oktoobril 1939. Kirik natsionaliseeriti 1940 ja 1950. aastal võeti lõplikult koguduse käest ära.
Kogudus liideti Oleviste kogudusega. Majas oli esialgu ladu, siis tehti see nelja korteriga elamuks. Pärast pikki juriidilisi vaidlusi tagastati endine palvekoda EEKBK Liidule. Ehitusluba saadi alles 2017. aasta aprillis. Pastor Ruudi Leinus, tema abikaasa Haldi ja paljud vabatahtlikud on teinud imetlusväärset tööd räämas maja kauniks pühakojaks taastamisel.“
Linnaosavalitsuse sõnul on kirik saanud palju positiivset tagasisidet ja toonud kokku inimesi erinevatest eluvaldkondadest.
Sirje Semm

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)