Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tunnustus koguduse metsa majandamise eest

29.08.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Ridala koguduse nimel võttis aukirja peaminister Jüri Rataselt vastu õpetaja Küllike Valk.
Arvo Tarmula

Ridala Maarja Magdaleena kogudus leidis tunnustust metsamajandajate konkursil.

Eesti Erametsaliit on koostöös Eesti Erametsakeskusega juba 25 aastat parimaid metsamajandajaid välja selgitanud. Seekord tunnustati neid 18. augustil Haapsalu lähedal Uuemõisa pargis toimunud kogu pere metsapäeval peaminister Jüri Ratase osavõtul.
Tänavu sai parima metsamajandaja tiitli Lauri Salumäe pere Lääne-Virumaalt. Lisaks sellele tunnustati veel kaheksat metsaomanikku, kelle seas oli ka Ridala kogudus.
Erametsaliidu kodulehe järgi kuulub kogudusele 15 hektarit metsa. Selle majandamisega ajendas kogudust alustama vajadus leida vahendeid kogudusemaja hooldamiseks. Esialgu otsis õpetaja Küllike Valk nõu koguduse liikmetelt, siis aga sai kontakti kohalikke metsaomanikke koondava Läänemaa metsaühistuga. Sealt leitigi hüva nõu metsatööde planeerimiseks ja korraldamiseks, aga ka kirikuaia korrastamiseks.
Koostööd tehti ka kohaliku kogukonnaga. Kodulehel on tore näide selle kohta, kuidas Ridala lapsed tulid kogudusele appi metsa istutama. Tänutäheks tehtud töö eest anti igaühele neist sertifikaat, mis lubab seal metsas käia seenel-marjul ja kümne aasta pärast jõulukuuse koju viia.
Väga hästi sujunud koostöö tõttu metsaühistuga otsustas erametsaliit kogudust teistele eeskujuks seada. Nii andiski peaminister koguduse õpetajale Küllike Valgule Uuemõisas kätte ühistegevust toetava metsaomaniku aukirja.
Valk ütles Eesti Kirikule, et soovib südamest tänada kõiki, kes on kogudusel metsa majandada aidanud. Eriti tõstis ta esile naabruses tegutsevat Ridala baptistikogudust ja selle pastorit Ethel Suurküla, sõpru EELK Risti kogudusest ning metsaistutustöödel õpetaja Ene Jundase eestvedamisel abiks olnud Ridala põhikooli peret.
Rain Soosaar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)