Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus eeskujulikule töötegijale

20.05.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Aime Vinn – palju enam kui vaid sekretär.
Enn Auksmann

Suurem osa EELK Teeneteristi ordeni kavaleridest on kogu Eesti avalikkusele hästi teada vaimulikud või kultuuri- ja ühiskonnategelased.

Tänavu kolmanda järgu Teeneteristi saanud Aime Vinn aga on üks neist, kes pälvis kõrge tunnustuse silmapaistva panuse eest oma kodukoguduse ellu.
Aime Vinn on nüüdseks juba üle 23 aasta töötanud EELK Pärnu Eliisabeti koguduse sekretärina. Ta on paistnud silma väga pühendunud, lojaalse ja kohusetundliku töötegijana, kes lisaks esmastele kohustustele on omal algatusel teinud kõike muudki, mida parasjagu vaja. Muuhulgas on Vinn olulise panuse andnud koguduse diakooniatöösse.
Teda Teeneteristi ordeni saamiseks esitanud koguduse õpetaja Enn Auksmann kinnitab, et õigupoolest on Vinn palju enamat kui sekretär: «Aime on enamasti esimene, kellega inimesed – olgu koguduseliikmed või teised – kirikusse pöördudes kokku puutuvad. Nagu me teame, on taoline esimene kokkupuude äärmiselt oluline. Ja Aime puhul on garanteeritud, et see on soe, sõbralik, vastutulelik, abivalmis, toetav, rõõmsameelne, aga kui vaja, siis ka trööstiv, julgustav ja kinnitav. Nii on Aime Vinni sekretäritöö suurel määral ja võib-olla isegi eeskätt vaimulik töö.»
Seetõttu tuleks teda Auksmanni sõnul teistegi koguduste töötegijatele eeskujuks seada.
Ka Aime Vinn ise on kinnitanud, et kõige suuremat rõõmu on talle pakkunud töö inimestega.
«Kokkupuuted koguduse liikmetega innustavad, annavad jõudu ja positiivset energiat. Tunnen, et saan olla inimestele abiks nende muredes ja jagada nende rõõme,» ütles ta kuue aasta eest ajalehele Eesti Kirik (4.12.2009).
Rain Soosaar

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)