Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus diakooniatööle

07.06.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

triinsimsonEELK tunnustas Tartus juubelikongressil aasta diakooniatöötaja tiitliga Käina koguduse diakonit ja Hiiumaa diakooniakeskuse juhatajat Triin Simsonit (fotol) diakoonilise struktuuri loomise eest.

Tiitli pälvinud Triin Simson (42) ütles Eesti Kirikule, et diakooniatöö on talle hingelähedane: „Mind rõõmustab, kui seda tööd märgatakse. Tiitel on suur au ja ootamatu, meeldiv üllatus. Võtsin pika sõidu Hiiumaalt ette, kuna selline asi juhtub vaid kord elus.“
1999. aastal asutatud Ühenduse Hiiumaa EELK Diakooniakeskus juhataja on Simson olnud alates 2005. aastast. Keskusel on neli töövaldkonda. Tegutseb Kärdla eakate päevakeskus koostöös Kärdla koguduse ja vallaga. Seal toimetab igapäevaselt rahva poolt armastatud perenaine Merike Liik. Päevakeskus on avatud suhtluseks ning seal töötavad mitmesugused ringid.
Eelmisel aastal alustati koostöös töötukassa ja Kärdla kogudusega tööharjutusi ning suvel avati riideringluse kauplus Viskoosas, mille eest vastutab Larissa Babõnina.
Jaanuarist on lisandunud kirikuteenimise korraldamine Kärdla kirikus ja ollakse abiks, et suvisel perioodil pühakoda lahti hoida.
Kärdla koguduse naisteklubi Kirikakar kaasabil õnnitletakse Kärdla koguduse eakaid sünnipäevade puhul, tehakse kodukülastusi ning peetakse koos piiblitunde.
Triin Simson on teinud sotsiaaltööd ka kohalikes omavalitsustes ja koolis. Ta leiab, et see kogemus on olnud talle oluline, et mõista meie riigi sotsiaalsüsteemi, saada nõustamiskogemust ja õppida tundma inimesi, kes selles valdkonnas töötavad.
Ta on tänulik oma koostööpartneritele Kärdla kogudusele ja selle naisteklubile, Reigi kogudusele, Hiiu vallale ja Eesti Töötukassa Hiiumaa osakonnale.
Kätlin Liimets

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)