Esileht » Uudis » Uudised »

Tunnustati vaimulikke

02.03.2016 | | Rubriik: Uudised

luhamets_joel_nhTeenetemärgi Tartumaa Kuldse Tammeoksa sai iseseisvuspäeval piiskop Joel Luhamets. Maavanem Reno Laidre nimetas teenetemärki piiskopile üle andes, et Tartu Pauluse kirik on tänu Joel Luhametsa pühendumusele leidnud uue hingamise ja ka uue väärika kuju ning Tartumaa inimestele on 2015. aastal piiskopiks tõusnud vaimulik jaganud väsimatult hingehoidu ja vaimulikku juhatust.
«Mind rõõmustab, et Tartumaal osatakse näha ja hinnata kiriku tööd ja panust inimeste teenimisel,» kommenteerib piiskop Luhamets Eesti Kirikule kõrge tunnustuseni jõudmist. Ta meenutab, et mõned aastad tagasi sai ta Tartu maavanemalt tänukirja Pauluse kiriku ruumes supiköögi avamise eest.
* * *

Kukk,MihkelLigi veerand sajandit on Rapla ja Järvakandi kogudust teeninud õpetaja Mihkel Kukk. Seoses Rapla valla asutamise 125. aastapäevaga andis volikogu  Mihkel Kukele valla kõrgeima tunnustuse, nimetades ta Rapla valla aukodanikuks. Statuudi kohaselt antakse aunimetus üksikisikule, kellel on silmapaistvaid teeneid kohaliku elu arendamisel. Valla aukodanik oli ka Rapla koguduse eelmine õpetaja praost Esra Rahula (1926–2013).
Oma tegevusega inimeste teenimisel on Mihkel Kukk pälvinud sedavõrd tähelepanu, et talle anti ka Rap­lamaa hõbedane vapimärk.
Mihkel Kukk on Rapla märgiks saanud rahvusvahelise kirikumuusika festivali ja kihelkonnapäevade tähistamise traditsiooni algataja. Ligi 20 aastat on tema aktiivsel kaastegevusel toimunud Rapla maavalitsuse, omavalitsuste ja koguduste iga-aastased nõupäevad. Ta on Eesti Evangeelse Alliansi president ning aastast 2006 ajalehe Eesti Kirik kolleegiumi esimees.
Autasud vastu võtnud Mihkel Kukk jääb tagasihoidlikuks ja peab seda eelkõige tunnustuseks oma väärikate eelkäijate tegevusele koguduses ja kristlikule maailmavaatele laiemalt.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)