Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustades ja märgates kaastöölisi ja -teelisi

16.10.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Alar kilp koos abikaasa Liiaga õpetajate päeval toimunud galal. Erakogu

Eesti Kiriku kolumnist Alar Kilp on tunnustatud õppejõud ja oli esitatud kandidaadiks aasta õppejõu tiitlile. Nominendiks osutumata on tema panus noorte haridusse siiski märkimisvääne.

Suvel 50. sünnipäeva tähistanud Alar Kilp on Eesti Kiriku lugejatele tuttav veidi enam kui 20 aastat. Pisut vähem aega on ta kirikulehele kirjutanud kolumne, aga ta on lühikest aega tööl olnud ka reporterina.
2004. aastast on Alar Kilp tööl Tartu ülikoolis. Aastal 2012 kaitses ta doktoritöö teemal „Kiriku võim ühiskonnas, kultuuris ja poliitikas peale kommunismi“. Tema kui kandidaadi tutvustuseks kirjutatu põhjal arvab Alar Kilp, et kandidatuuri seadsid üles just üliõpilased. Lugeda võib: „Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi lektor Alar Kilp ei kalla kulbiga tudengite pähe teadmisi, vaid suunab neid arutlema selle üle, mis on õige ja vale, mis eelistatav ja mis mitte. /…/ Lektor Alar naudib jälgimist, kuidas noored inimesed ülikoolis veedetud aastate jooksul arenevad.“
Alar Kilp ütleb, et oli tore, et ta valiti kandidaatide seast kümne finalisti hulka. Samas olid ta mõtted ja tunded vastuolulised. „Inimese haridustee on pikk ja inimene areneb järjepidevalt, ka väljaspool klassiruumi,“ selgitab ta. Ülikoolis on tudengil umbes viiskümmend head õppejõudu ja nende seast üht välja valida on vaat et võimatu, mõtiskleb ta pärast.
Veel teenib ta sõna ja muusikaga Tartu Annelinna baptistikoguduses ja veab koos Andres Jõgariga Pereraadios saatesarja „Mina ja maailm“.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)