Esileht » Uudis » Esileht »

Tunne Kelam – Eesti eest Euroopas

20.05.2009 | | Rubriik: Esileht

Tunne Kelam andis raamatuesitlusel väga palju autogramme. Foto: Tiiu Pikkur

Tunne Kelami viis aastat tööd Euroopa Parlamendi saadikuna on kaante vahele jõudnud. Raamatut «Tunne Kelam – Eesti eest Euroopas» esitleti suure rahvahulga osavõtul Kumus. 
Kelami sõnul koorus vestlustes sõprade ja kolleegidega välja mõte jäädvustada neid jutuajamisi intervjuudena ka kirjasõnas. Lisaks poliitika tegemisele on raamatus juttu Brüsseli ning Strasbourgi elust-olust, sellest, kuidas kulgevad tööpäevad ja -nädalad, kuidas on korraldatud kodune elu, sellest, et saadikuelu nõuab iganädalast lendamist Tallinna ja Brüsseli või Strasbourgi vahel, millist enesedistsipliini nõuab pingeline töö. Raamatu koostajad on Mart Helme, Heiki Raudla ja Teet Korsten. 
Tunne Kelam kuulub ainsa Eesti saadikuna Euroopa Rahvapartei ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni, mis ühendab Euroopa Liidu kristlikke demokraate, konservatiive ning teisi paremtsentristlikke saadikuid. See on Euroopa Parlamendi suurim, 288-liikmeline fraktsioon, kus on esindatud kõik 27 liikmesriiki, Kelam kuulub fraktsiooni juhtkonda. Ta võtab osa mitme komisjoni ja delegatsiooni, sh regionaalarengu ja välisasjade komisjoni ning Iraagi delegatsiooni tööst. Kuulub nelja töögruppi. Igal reedel annab oma tegemistest intervjuu Raadio 7-le.
«Euroopa Parlamendil on olnud suur osa meie väärtushinnangute kujundamisel. See on meid pannud ennast positsioneerima selgelt ja kiiresti just väärtuspõhiselt, mitte valima vaikimist või mõnd muud puhtformaalset reaktsiooni,» ütleb Tunne Kelam.
Raamatus saavad sõna ka Kelami töökaaslased ja sõbrad ning tema abikaasa Mari-Ann Kelam, kes igal esmaspäeval enne kukke ja koitu abikaasa lennujaama sõidutab ja talle iga neljapäeva hilisõhtul uuesti lennujaama vastu läheb, koer Teele truult kaasas.
Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam tänas raamatuesitlusel kõiki, kes on temasse uskunud ja talle toeks olnud Euroopa Parlamendi tööaja jooksul. Kelam kandideerib ka Euroopa Parlamendi järgmisse koosseisu.

Tiiu Pikkur

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)