Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tuli keerulisel ajal appi

05.10.2022 | | Rubriik: Persoon kaasajastEdmund Laugasson. Erakogu.

Rapla koguduse liige Edmund Laugasson on pälvinud EELK tänukirja.

Informaatikaga sina peal olev Edmund Laugasson on tänulik tunnustuse eest. Mitukümmend aastat tagasi läks ta Kaarli kirikusse leerikooli, sest tundis vaimset nälga Jumala järele. Läks aga nii, et kuigi töötab Tallinnas, leidis ta elukoha Raplas ja kuulub sealsesse kogudusse, olles ka nõukogu liige.

Omades suurepäraseid teadmisi infotehnoloogia valdkonnas, on Edmund Laugasson aidanud kogudusel inimesteni jõuda arvuti vahendusel. See on ka tunnustuse oluline põhjus. Kõige parem on siiski jumalateenistusele kohale tulla, aga alati pole see võimalik, tõdeb tunnustuse pälvinu. Ta on ulatanud kogudusele abikäe ja nii saavad inimesed jälgida jumalateenistuste veebiülekandeid. Need on tänapäeva infoühiskonnas väga olulised, ütleb ta.

Koguduse õpetaja Mihkel Kukk sõnab, et Edmund Laugasson on asendamatu inimene, kes on paarkümmend aastat hooldanud koguduse arvutiparki ja võtab usuasju tõsiselt. IT-spetsialist kinnitab, et peab oma eeskujuks Jeesust Kristust. Kirjakohti, mida pühakirjast esile tõsta, on tema sõnul mitmeid. Erinevatel hetkedel on kõnekad eri tekstid. Näiteks tõstab ta esile Matteuse evangeeliumis 1:15 kirjutatut: „Aeg on täis saanud ja Jumala riik on lähedal. Parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse!“

Edmund Laugassoni on 2011. aastal tunnustatud kui Eesti kõige innovatiivsemat õpetajat ja 2013 on antud talle Tallinna linna stipendium. Ta töötab TalTechis lektorina, kuulub mitmesse organisatsiooni, millest siinkohal olgu nimetatud vaid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koosvõime raamistiku töörühm ja Euroopa Parlamendi vaba tarkvara kasutajate grupp. Kõigi oma paljude tegemiste vahel kirjutab ta doktoritööd. Muidugi infotehnoloogia valdkonnast. Ta ütleb, et kui Jumal lubab, siis saab ta töö valmis.

Edmund Laugasson on laulatatud Tallinna Kaarli kirikus ja tal on kaks poega.

Rita Puidet

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)