Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tulekul on rahvusvaheline konverents

03.02.2016 | | Rubriik: Teated

Tallinna Diakooniahaigla korraldab 10.–11. märtsini Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvahelise konverentsi teemal «Elu lähedasega, kellel on dementsus – kes aitab, kust saada abi?».
Dementsus on haigussündroom, millega kaasnevad kognitiivsed häired, isiksuse muutus, käitumis- ja psüühikahäired ning üldine igapäevane toimetuleku vähenemine kuni täieliku kõrvalabist sõltuvuse tekkeni. Haigus põhjustab nii haigestunud inimeste endi kui ka nende lähedaste elukvaliteedi olulist halvenemist, kui nad ei saa õigeaegset ja asjatundlikku abi.
Konverentsi eesmärk on tõsta Eesti ühiskonna, teenuste arendajate ja pakkujate, rahastajate ning sotsiaal- ja tervishoiu professionaalide teadlikkust dementsusest. Koos Eesti erialaspetsialistidega jagavad konverentsil oma teadmisi ning kogemusi välismaa spetsialistid. Lisaks ettekannetele toimuvad konverentsi teisel päeval praktilised töötoad.
Konverentsi töökeeleks on eesti ja inglise keel. Pakume sünkroontõlke võimalust. Konverentsi osalustasu on 28 eurot.
Konverentsile saab registreerida kirjutades konverents@diakooniahaigla.ee või telefonil +372 651 0337. Registreerimine lõpeb 29. veebruaril. Osalustasu maksta samaks kuupäevaks.
Osalustasu maksta SA EELK Tallinna Diakooniahaigla kontole EE972200221024003574, selgituseks märkida «dementsus» ja osaleja nimi.
Teavet konverentsi kohta saab: konverents@diakooniahaigla.ee .

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)