Esileht » Uudis » Uudised »

Tulekul on kiriku­kogu istungjärk

18.11.2020 | | Rubriik: Uudised

24. ja 25. novembril toimub EELK XXX kirikukogu 6. istung­järk. Tegemist on esmakordselt veebikeskkonnas toimuva kirikukogu kogunemisega.

Mäletatavasti otsustati kevadine kirikukogu istungjärk kroonviirusest tingitud eriolukorra tõttu ära jätta. Praeguses viiruse leviku olukorras on peetud kõige otstarbekamaks kohtuda interneti vahendusel. Kuna tegemist on esimese veebikeskkonnas toimuva istungjärguga, siis soovitakse ennetada võimalikke tehnilisi probleeme ja kirikukogu saadikud on kutsutud ka tund aega kestvatele prooviistungitele 18. novembril ja 20. novembril.

Milliseid päevakava punkte hakatakse arutama sügisesel istungjärgul? Lisaks traditsioonilistele peapiiskopi ettekandele „Olukorrast kirikus“, EELK 2019. aasta eelarve täitmise aruande kinnitamisele ja 2021. aasta eelarve vastuvõtmisele on EELK kõrgeima seadusandliku ja korraldava organi töö suunatud kirikusiseste juhtorganite valimiste ettevalmistamisele.

Esmalt pannakse hääletamisele konsistooriumi 17. aprillil 2020 vastu võetud otsus nr 42, mis määrab valimiste toimumise ajavahemiku. Seejärel on päevakavas rida valimistega seotud põhikirja ja kirikuseadustiku muutmise eelnõusid. 

Kätlin Liimets

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)