Esileht » Uudis » Uudised »

Tulekahju Haapsalu lastekodus

23.02.2011 | | Rubriik: Uudised

 20. veebruaril puhkes tulekahju Haapsalu lastekodus, tulekahjus hukkus kümme last. Kaks inimest viidi haiglasse.
Häirekeskus sai teate tulekahjust Kastani tänavas kell 14.30. Päästjate kohale jõudes põles puidust hoone lahtise leegiga. Tulekahjus hukkus kümme last, kaks inimest viidi haiglasse. Personal evakueeris hoones olnud inimesed. Kokku oli majas 37 last ja 9 täiskasvanut. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 16.24, kustutustööd lõpetati kell 19.17. Tules hävis hoone üks tiib, ülejäänud hoone sai kuuma- ja tahmakahjustusi.
Kaastundeavalduses Haapsalu lastekodu direktorile Eve Kabinale kirjutasin: «Täna helisevad koos meie kodulinna kirikukelladega Eestimaa kirikute kellad, et kuulutada leinasõnumit ja kutsuda eestpalvele tules hukkunud laste, nende lähedaste ja sõprade eest ning lastekodu pere eest. Nii nagu meie hommikusel kohtumisel nimetasin, jagavad meie ühist leina EELK peapiiskop Andres Põder, Soome kiriku peapiiskop Kari Mäkinen, paljud kogudused Eestis, Rootsis ja Soomes.
Tuletan meelde neid kordi, kui kohtusin lastekodu laste ja personaliga aastaid tagasi Jaani kiriku naabruses vanas majas ja rõõmustasin koos Teiega uue kodu valmimise üle. Palju kauneid hetki meenub seoses laste ristimiste, jõulude ja töisemate kohtumistega, nüüd tahame Teid toetada leinas ja kanda kaotusvalu koos Teiega.»
Leinapäeva õhtul kogunes mitusada inimest Haapsalu toom­kirikusse leinapalvusele. Palvetasime lahkunute eest ning lohutuse ja abi pärast. Leinapalvusel kõneles peapiiskop Andres Põder, osalesid EAÕK metropoliit Stefanus, Haapsalu koguduste vaimulikud.Laulsid Haapsalu Kammerkoor ja Canzone ning solist Kristiinia Teller. Süütasime küünla iga hukkunud lapse mälestuseks.
Tiit Salumäe,
Haapsalu koguduse õpetaja

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)