Esileht » Uudis » Esileht »

Tuleehtes kirikutorn

26.08.2009 | | Rubriik: Esileht

Foto: Irina Kivimäe

Narva kirik (pildil) oli taas­iseseisvumispäeva õhtul tuleehtes ja orelihelides.

Õpetaja Villu Jürjo kinnitusel kroonis ettevõtmist edu: «Inimesi ümber kiriku oli ehk paari tuhande ringis. Oluliseks trumbiks oli ideaalne ilm.»
Valgusmängu juhtis Nikita Družkov Peterburist, kes on ka kiriku välisvalgustuse autor. Muusikalist poolt kandis Toomas Trass, tuntumaid organiste, kes ehitas oma jõulise improvisatsiooni üles Eesti hümnile (Frederic Pacius) ja KLPR laulule «Ma kummardan sind, armuvägi» (Dimitri Bortnjansky). Teoste kuus algusnooti on identsed.
«Selline leid on väga originaalne, siiani ei ole seda keegi märganud,» selgitas organist Tuuliki Jürjo, kelle hinnangul jääb vajaka sõnu, kirjeldamaks emotsioone, mis haarasid kiriku tornis orelimuusika saatel valgusmängu jälgides.
Kui maad võttis pimedus, süütasid koguduse vaimulikud Villu Jürjo ja Oleg Sevastjanov küünlad ning lugesid 1. Moosese raamatust: «Alguses lõi Jumal taeva ja maa.» Kümmekonna minuti jooksul omandas torn valgustkiirgava ilme ja rahvas võis rahuloleva ohkega veenduda: «Ja valgus sai…» Esmalt süttisid valged, siis erinevates värvitoonides tuled ning lõpuks pani valgusmängu juht kiriku välisvalgustuse vilkuma jutkui pidusaalis.

Liina Raudvassar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)