Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tule välja! Saaremaale!

30.06.2021 | | Rubriik: Uudised

Jeesus kutsus Peetrust paadist välja ja Laatsarust hauast välja. Meie kutsume noori välja Saaremaale, Püha kogudusse noortefestivalile JäPe, mille teemaks on „Tule välja!“. Sellel aastal viib JäPe üle väga pika aja taas saare peale. Viimane kord toimus JäPe saarel aastal 2000, toona Pranglil, kus juhuse tahtel oli teemaks „Püha“. Kuid viimane kord Saaremaal peeti noortefestivali aastal 1994. On viimane aeg üle 27 aasta taas praamile astuda ja suund Saaremaale võtta. 

Noored pole kaua aega saanud suuremalt koguneda ning JäPe on kindlasti hea koht, kus seda teha. Ise korraldajana ootan väga, et saaks jälle näha rõõmsaid noori ja noortejuhte ning nendega koos ülistada, mängida ja osaduses olla. Kuigi palju on koos Piibli uurimist, õppimist, palvet ja arutelusid, saame tõsisemate teemade vahele ka koos mängida, sportida ning nalja teha. Nagu alati on meil plaanis erinevad tegevused noortele rühmatööde, õhtuste kohviku tegevuste, Vembu-Tembu turu ja ühise suure maastikumängu näol.

„Tule välja!“ teemaga soovime anda noortele julgustust vastata Jeesuse kutsele teda järgida ning ka minna välja maailma tema armastust näitama. See ei pruugi alati väga lihtne olla, kuid esimesi ususamme on koos teiste kristlasnoortega lihtsam teha. Kõik noored saavad endale JäPe ajaks väikerühma, kellega koos kuuldud teemade üle arutada, oma mõtteid avaldada ja küsimusi küsida. Väikerühmad on olnud noortefestivali tuumik, mis annab noortele turvalise keskkonna ning võimaluse tutvuda lähemalt inimestega, kellega võib-olla muidu kokku ei satuks. 

Kui oled huvitatud noortefestivalist JäPe, võid külastada meie kodulehte www.jape.ee. Sealt leiad programmi ning registreerimise info. Oled väga oodatud. 

Triin Salmu

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)