Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tule pühalaulu kooli

19.03.2014 | | Rubriik: Teated

Pühalaulu kool toimub neljapäeviti kell 17.30 (v. a kirikupühad) Tallinna Kaarli kiriku keldris.
Pühalaul on emakeelsel pühakirjatekstil põhinev palvekeel, mida õpitakse lääne kiriku keskaegse liturgilise laulu tarkusele ja kogemusele toetudes. Mõiste «pühalaul» on sünonüüm terminile «liturgiline laul». Pühalaulu esmane eesmärk on otsida osadust Jeesuse Kristusega.
Pühalaulu kooli tulijatelt ei eeldata lauluoskust ega viisipidamist. Vanusepiiri ega õppemaksu ei ole, ainsaks eelduseks on tulija soov süveneda pühakirjatekstidesse. Iga kohtumine päädib õhtupalvusega.
Õppetöö on kavandatud nõnda, et osaleda saaks ka need, kes mingil põhjusel igal neljapäeval tulla ei saa. Pühalaulu koolis ollakse alati rõõmsad iga osaleja üle – ka siis, kui ta saab osaleda vaid korra kuus või korra aastas. Iga osaleja saab soovi korral kaasa õppematerjalina kasutatava «Eesti laulupsaltri» ja selle täiendusi ning näpunäiteid edasise harjutamise jaoks.
Pühalaul võib inimest kõnetada väga erineval moel. Ühele saab sellest lahutamatu osa tema vaimulikust elust; teine tunneb rõõmu ühisest laulmisest ja osadusest; kolmas saab salapärase muusikalise kogemuse iganädalaselt vesprilt Kaarli kirikus.
Sügisel 2012 alustanud koolis õpetab lääne kiriku liturgilise laulu teoreetik ning praktik, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur ning õppeõud Eerik Jõks. Kooli tegevust toetavad Tallinna Kaarli kogudus, Eesti Kirikute Nõukogu ja liturgilise muusika ühing Scandicus. (Kirikusse pääseb Vabaduse väljaku poolt. Käesoleva aasta viimane kohtumine toimub 5. juunil.)
Tule julgelt ja koge, kas pühalaul võiks Sind kuidagi kõnetada.
Teave eerik@ekn.ee.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)