Esileht » Arvamused » Arvamus »

Tule pärandit hindama

23.05.2012 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Laupäevane muuseumiöö kutsus rahvast tasuta ja avatud ustega. Ja kino sai ka. Haapsalu lossikirikus, kus järgmiseks päevaks oli 900 külastajat kokku loetud, oli vahest kõige rariteetsem 1939. aastal rootslaste poolt üles võetud jada värvilisi (!) dokumentaalkaadreid nende külaskäigust Läänemaale baptistikoguduste suvepäevadele. Film kingiti 1993. aastal arhitekt Tõnis Padule, kes lasi selle digitaliseerida ja lühendas 11 minutile.
Meil on väga palju muuseume, mis on põnevad ja harivad nii väikestele kui suurtele, aga nende avastamine, omaks tunnistamine ja sage külastamine vajab ilmselt veel aega ja harjumist.
Igal muuseumil on oma unikaalne muuseumikogu ja teema. Teatud mõttes kannab seda rolli ka terrakotaskulptuuridega üle Euroopa tuntust kogunud Tartu Jaani kirik.
14. sajandil ehitatud ja seitse aastat tagasi taastatud tellisgooti stiilis Tartu Jaani kirik osaleb koos Eesti teiste väljavalitud objektidega (Kuressaare kindlus, Soomaa rahvuspark, Narva kindlus, Kihnu saar, Eesti laulupidu, Tallinna vanalinn, Kaali meteoriidikraater ja rahvuspark ning Hiiumaa tuletornid) turismialasel hindamisvõistlusel «Läänemere piirkonna kuus imet». Internetihääletusel osaleb 65 objekti kümnest piirkonna riigist.
Igaüks meist saab võistlustulemust mõjutada, andes oma hääle 31. maini aadressil http://www.6-bsr-wonders.net. Üks inimene saab hääletada kuue kandidaadi poolt, kusjuures oma riigi kandidaatidele saab anda kaks häält. Pärast valiku tegemist tuleb valija e-posti aadressile link, millele klikkides tuleb oma valik kinnitada. Hääletusel on kolm vooru. Võitja kuulutatakse välja 8. novembril Sopotis.
Sirje Semm

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)