Esileht » Uudis » Uudised »

Tudulinnas tuuakse Jumalale tänu

27.08.2014 | | Rubriik: Uudised

Laupäeval kell 15 ootab Tudulinna kogudus oma liikmeid ja sõpru kirikusse tähistama pühakoja 75. aastapäeva.

Koguduses üle kümne aasta vabatahtlikuna organisti ametis olev ja viimasel valimisperioodil juhatuse esimehe ülesandeid täitev Kaja Viiul ütleb, et kutseid tähistama kiriku sünnipäeva on saadetud omajagu. Lähemale ja kaugemale, teiste hulgas kunagisele hooldajaõpetajale Eenok Haamerile, muidugi Soome sõpradele, kellega juba 20 aastat on head suhted ja tihe läbikäimine.
Jyväskyläst oodatakse kaheksaliikmelist delegatsiooni ja kvartetti, kes tänujumalateenistust muusikaga kaunistab. Ja ega kohalikudki muusikud kõrvale jää – Oonurme koorita ei möödu sealses kirikus ükski suurem pidupäev. Koori juhatab Ants Üleoja ja seal laulab ka koguduseliikmeid. Kahe manuaali ja pedaaliga harmooniumil saadab koguduselaulu muidugi Kaja Viiul.
Viimane ütleb, et tavapäraselt on kord kuus toimuvatel jumalateenistustel kümme kuni viisteist inimest, maksumaksjaid oli läinud aastal 35, hingi poolsada. Kogudus on väike, nagu ka 1939. aastal ühe aastaga vana puukiriku kõrvale ehitatud kivikirik, mis pühitseti sama aasta 17. detsembril. Kirik on praegugi kohalike jaoks eriline ja seda kannab põlvkondade mälu.
Tähtis on, et kohalikud inimesed ehitasid pühakoja oma jõududega: praeguste noorte vanavanaemad vedasid öösiti põllult kive, et mehed päeval ehitada saaks. Oma mälestusi on lubanud järgneval koosviibimisel jagada selles kirikus esimesena leeriõnnistuse saanud, praegu 90aastane Atilje Roosiväli, kes on uskumatu mäluga, väga andekas ja vitaalne naine. Ettekande kiriku ajaloost peab Kalju Tamm.
1988. aastast on koguduse hooldajaõpetaja Avo Kiir, koguduse sõnul suurepärane isiksus. Jumalateenistus peetaksegi laupäeval, et mitut kogudust teenival vaimulikul oleks aega kogudusega koos olla.
Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)