Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

TÜ usuteaduskonnas räägitakse inimesepildist erinevates religioonides

/ Autor: / Rubriik: Teated /

2. ja 3. oktoobril toimub TÜ usuteaduskonnas rahvusvaheline sümpoosion „Inimesepilt erinevates religioonides“, kus esinejad Eestist ja Välismaalt arutlevad näiteks, kuidas sündis esimene inimene. 
 
Sümpoosioni kavas on üldsessioon (2. okt), mille teema on “Menschenbild in der Konzeption der Religionen”/ “Idea of Man in the Conceptions of the Religions” / “Inimesepilt erinevates religioonides” ning juubelisessioon (3. okt), millega tähistatakse olulisi sünniaastapäevi: 100 aastat Uku Masingu sünnist, 100 aastat Arthur Võõbuse sünnist ja 500 aastat Johann Calvini sünnist.
 
Reedel, 2. oktoobril algusega kell 10.15 esinevad peahoone auditooriumis 226 Vana Testamendi teadlased: TÜ audoktor Otto Kaiser Marburgist ja Saksamaa Religiooniloo Seltsi eesistuja Rüdiger Schmitt Münsterist, assürioloogid Peeter Espak ja Vladimir Sazonov ning teoloogid EELK Usuteaduse Instituudi rektor  Randar Tasmuth ja  Tallinna Ülikooli õppejõud Jaan Lahe.
Pärastlõunal esinevad peahoone auditooriumis 307 teoloog Ain Riistan, orientalistid Linnart Mäll ja Märt Läänemets, amerikanist Tarmo Kulmar, etnoloog Aimar Ventsel, politoloog Alar Kilp ja teoloog Aira Võsa.
 
Üldsessioon on TÜ usuteaduskonna, Saksamaa Religiooniloo Seltsi, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi ja Akadeemilise Teoloogiaseltsi VIII. ühissümpoosion. Saadaval on ingliskeelsed kirjalikud kokkuvõtted.  Huvilised on lahkesti oodatud! Vaata ka üldsessiooni kava: http://www.ut.ee/643132
 
Laupäeval, 3.oktoobril algusega kell 10.15 esinevad TÜ nõukogu saalis teoloogid ja ajaloolased Peeter Espak (Sumeri inim, heebrea dbr YHWH  ja polüneesia mana Uku Masingu teooriates), Urmas Nõmmik (Uku Masing ja Vana Testamendi inimesed), Maris Laanpere (Tuleviku inimesest Uku Masingu mõtlemises), Marju Lepajõe (Askeesi ja munkluse uuringud Tartu ülikoolis enne Võõbust),  Amar Annus (Süüria ja Mesopotaamia askeesi muistsed juured: diskussioon Arthur Võõbusega),  Henn Käärik (Calvin ja  syllogismus practicus: ühe vaidlusküsimuse olemus) ja Andres Saumets (Sõja süüdistaja või rahu kaitsja? Mõningaid mõtteid rahust ja kristlikust vastutusest Calvini teoloogiliste tekstide põhjal).
 
Ettekanded on eesti keeles, huvilised lahkesti oodatud!
 
Lisainfo: prof Tarmo Kulmar, tel 737 5965, tarmo.kulmar@ut.ee