Esileht » Online » Online artiklid »

TÜ usuteaduskonna dekaaniks valiti prof Riho Altnurme

19.05.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Esmaspäeval, 18. mail valis TÜ usuteaduskonna valimiskogu teaduskonna dekaaniks kirikuloo professori Riho Altnurme. 17 valimiskogu liikmest oli kohal 16 ning prof Riho Altnurme poolt hääletas 16 valimiskogu liiget.

Prof Altnurme on ka kuuel eelnenud aastal täitnud usuteaduskonna dekaani kohustusi. Taas dekaaniks kandideerimanõustus ta enda sõnul seetõttu, et mitmed lugupeetud kolleegid soovitasid tal selles ametis jätkata, millest võib välja lugeda, et teaduskond liigub õiges suunas.

Riho Altnurme on sündinud 1969. aastal Kohtla-Nõmmel. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1994. aastal ajaloolasena, kaitsnud TÜ usuteaduskonnas 1997. aastal teoloogiamagistri kraadi ja 2000. aastal teoloogiadoktori kraadi. 2005. aastast on Riho Altnurme kirikuloo korraline professor, ühtlasi on ta mitmete rahvusvaheliste ja kodumaiste erialaorganisatsioonide liige.

Prof Riho Altnurme esitasid ühiselt dekaani kandidaadiks süstemaatilise usuteaduse professor Anne Kull, religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar ja võrdleva usuteaduse professor Tarmo Kulmar.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)