Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tornikukk läheb restaureerimisele

28.04.2021 | | Rubriik: Teated
Foto autor on Jaa n Männik.

Viljandi Pauluse kiriku torni ümbritsevad tellingud. Torni ja tornikiivri remonditööde käigus võeti kolmapäeval, 21. aprillil  ülevalt alla tornikukk, mis vajab restaureerimist. Kuul jäi esialgu tehnilistel põhjustel alla võtmata. Uuenduskuuri käigus loodame teada saada, kas kuuli sees on varasemast ajast sinna pandud ürikuid. Kui see peaks võimalikuks osutuma, siis loodame koguduse poolt sinna panna kiriku katuse ja torni restaureerimisega seotud teavet, tänapäevased mündid ja nende inimeste  ja ettevõtete nimed, kes on toetanud kiriku katuste ja torni restaureerimist. Kas kukk ja kuul kaetakse vaha, värvi või kullatisega, selgub restaureerimis- tööde käigus.

Kukk on uue, algava päeva kuulutaja. Pimeduse taandumise ja päikese ootuse sümbol. Kristuse taastulemise ootuse märgina kutsub ta üles valvama ja ustavaks jääma oma esivanemate kristlikule usule. Uues Testamendis Markuse evangeeliumi 14. peatükis ütles Jeesus oma õpilastele, et nad jätavad ta maha ja põgenevad. Peetrus, auväärseim nende seas, vastas talle: „Kui ka kõik taganevad, siis  mina küll mitte!“ Ja Jeesus ütles talle: „Tõesti, ma ütlen sulle, täna, selsamal ööl, enne kui kukk kaks korda laulab, salgad sina mu kolm korda ära.“ Aga tema ütles eriti kindlalt:  „Kui ma ka peaksin koos sinuga surema, mina ei salga sind mitte!“ Nõndasamuti ütlesid ka kõik teised (Mk 14: 29-31). Paraku läks nii, nagu Jeesus ütles. Kui Jeesus vangistati, siis põgenesid kõik ta õpilased. Veel samal ööl ütles Peetrus kolm korda võhivõõrastele, et ei tunne Jeesust. Kuke kiremine tuletas talle meelde Jeesuse ettekuulutuse. Kogu oma järgneva eluga andis Peetrus tunnistuse meelekindlusest ja ustavusest oma õpetajale ja Issandale Jeesusele Kristusele.

Allan Praats

Viljandi Pauluse kiriku toetuseks saab annetada SEB kontole EE191010302007152005 (SWIFT: EEUHEE2X) või Swedbanki kontole EE132200221039206829 (SWIFT: HABAEE2X). Konto omanik on EELK Viljandi Pauluse kogudus. 

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)