Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Torma Maarja kiriku torn on nüüd valgustatud

02.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva kingitusena seadsid Urmas Kask ja Reigo Roos omal kulul Torma kiriku torni valgustamiseks üles LED-prožektori. Erakogu

Käesoleva aasta 3. märtsil panid kaks meest, Urmas Kask ja Reigo Roos omal kulul Torma kirikuaeda kiriku torni valgustamiseks üles LED-prožektori. Mõlema mehe juured on endises Torma vallas.

Urmas Kask elab perega Lilastvere külas ja Reigo Roos elab küll Tallinnas, aga viibib suviti sageli koos perega Näduvere külas.
Mehed rääkisid, et pimedal ajal on nad palju sõitnud kirikust mööda ja kirik ei paistnud maanteest paarisaja meetri kauguselegi. Ka jõululaupäeval, kui kiriku lähedal olev kalmistu oli küünlasäras, ei torganud kirik pimedas eriti silma.
Möödunud aasta 19. augustil käisid Urmas ja Reigo koos oma perekondadega ja sugulastega kirikuga, pastoraadiga ja koguduse ajalooga kohapeal põhjalikumalt tutvumas. Koguduse õpetaja tegi neile siin ekskursiooni. Endi sõnul hakkasid nad pärast seda siinse kiriku peale teise pilguga vaatama.
Meestel tärkas sisimas mõte, et Torma kiriku torn võiks olla valgustatud. Reigo Roos ütles: „Kui tahad midagi kodukoha heaks ära teha, siis peab ise tegema, kes see teine ikka teeb!“
Nii soovisid Urmas Kask ja Reigo Roos oma kodukohta kaunimaks muuta, valgustades prožektoriga ära kauni barokse kirikutorni, mis nüüd ka hämaral ja pimedal ajal siinset ümbrust kaunistab. Samas oli see ka nende kingitus Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks.
Ka EELK Torma Maarja kogudus on Urmas Kasele ja Reigo Roosile selle teo eest väga tänulik.
Mehis Pupart,
EELK Torma Maarja koguduse õpetaja

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)