Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Torma kogudus korrastas kiriku ümbrust

17.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Traktorist oli meestel abi puude veol. Torma koguduse arhiiv

4. mail toimusid Tartu praostkonnas Jõgevamaal talgud Torma Maarja koguduses.

Talgutest osavõtjaid oli kakskümmend neli, neist üheksa Vanamõisa külast, kus asub ka Torma kirik. Kaks perekonda tulid koos lastega.
Talgutele tuldi rõõmuga, et korrastada oma kogukonna kiriku ja pastoraadi ümbrust ning ühtlasi teha midagi jumalariigi töö heaks. Ilm oli päikseline ja töötegemiseks just paras.
Raido Kunila tõi välja oma traktori, neli meest olid mootorsaega, üks mees tuli võsalõikamistrimmeriga. Kaasa võeti ka oksalõikurid ja hekikäärid. Talgute käigus lõigati kirikuaia ümbert võsa ja pandi hunnikusse, tehti lühemaks kirikuaia sirelihekk, tükeldati kirikupargis mahalangenud puud, pandi traktori peale ja veeti puukuuri taha. Küttepuud veeti õuest riitadest kuuri ja laoti sinna. Pastoraadi juures kasvavatel seitsmel õunapuul lõigati oksi ja marjapõõsad said harvendatud.
Töö käigus oli võimalus ka omavahel suhelda. Kindlasti liitsid need talgud osavõtjaid rohkem kokku. Kõigile pakuti talgusuppi ja kringlit. Oli õnnistatud päev ja palju vajalikke välitöid sai koguduse juures ära tehtud. Suur tänu kõigile talgulistele!
Mehis Pupart,
koguduse õpetaja

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)