Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toris tähistati vaba Eesti päeva

04.09.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris tähistati laupäeval, 31. augustil piduliku kontsertjumalateenistusega vaba Eesti päeva, millega meenutati okupatsioonivägede Eestist väljaviimise 19. aastapäeva.

«See päev on väärt tähistamiseks,» toonitas tänujumalateenistusel peapiiskop Andres Põder, kelle hinnangul on vajalik meenutada olulisi tärmineid kodumaa ajaloos, kus võime tajuda Kõigevägevama toetust. Peapiiskopiga olid sama meelt mitmed teised sõnavõtjad – me peame väärtustama oma riiki ja selle kangelasi.
«Vaba Eesti päev võiks olla päev, mil saame olla tänulikud ja kasvõi mõttes tunnustada neid inimesi, kes andsid toona oma panuse sellesse, et Eesti sai Nõukogude okupatsioonivägedest vabaks,» kinnitas kaitseminister Urmas Reinsalu.
«Päev, mida toetas ilus päikseline ilm ning ilmestasid kirikuesisele heisatud rahvuslipud, kulges südamlikult,» kinnitas telefoniusutluses Eesti Kirikule Tori Püha Jüri koguduse juhatuse esimees Jüri Kask. Tema sõnul oli kirik rahvast tulvil, tulijaid oli üle Eesti, nii mandrilt kui isegi Hiiumaalt. «Inimesed tulid südamesoovist meenutada nende panust, kes sangarlikult on Eesti vabaduse eest seisnud, kelle mälestus ei tohi kunagi tuhmuda,» rõhutas Kask, kes peab oma elutööks Tori kiriku varemetest ülesehitamist mälestuseks Eesti vapratele sõjameestele.
Vabanemispäeval mälestati ka neid, kes oma kohust täites on hiljuti lahkunud. Peapiiskop Andres Põder ja mereväekaplan Tõnis Kark pühitsesid mälestustahvli möödunud aastal demineerimisoperatsioonil hukkunud mereväe-allohvitserile Marko Knapsile.
Eesti Kirik

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)