Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Töövaldkondade tunnustus

16.05.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Valter Rooso igapäevast tööd tegemas.
Erakogu

Meediapreemia
Valter Rooso on Saaremaa Pereraadio ja Pildiraadio juht. On alates Eesti taasiseseisvumisest olnud üks kristliku meedia olulisi isikuid. 1993. a jõululaupäeval tegi ta esimese otseülekande Kuressaare Siioni kirikust. 1995. a alustas tema initsiatiivil tegevust Kuressaare Pereraadio, mille juhatajaks ta on olnud algusest peale kuni praeguseni. Kuressaare Pereraadio on leitav aadressilt www.pereraadio.com.
Oluline töövaldkond raadio kõrval on Kuresaare Pereraadio Pildiraadio. Tegemist on Eestis erakordse kristliku meediakanaliga. Aukartust äratav on otseülekannete hulk. Paljud kristlastele olulised üritused on saanud suure leviku Pildiraadio vahendusel.
Tänu Valter Rooso kristlikule teenimisele on ülekanded toimunud paljudelt EELK korraldatud üritustelt. Eriti väärib esiletõstmist Pildiraadio ülekanne koraalimaratonilt 2017 Haapsalust. Otseülekanne toimus katkestuseta 36 tundi ja tänu sellele oli võimalik koraalimaratonil osaleda inimestel nii Euroopas kui Ameerikas.

Laste- ja noortetöö
Aasta lastetöö tegija on Reet Kaldur Jõhvi kogudusest.
Aasta laste- ja noortetöö tegija on Imbi Tanilsoo Valga praostkonnast.
Aasta üritus on Saku koguduse lastelaager, korraldaja Ave Mølster.

Kirikumuusika
Aasta kirikumuusik on Hille Poroson, Viimsi koguduse organist.

Diakooniatöö
Aasta diakooniatöötaja on Keili Kollamaa-Rander, Balti Kriminaalpreventsiooni ja Sotsi­­­aal­se Rehabilitatsiooni Instituudi MTÜ ning Kuriteoohvrite Toetamise Ühingu Ohvriabi MTÜ juhatuse liige.

Aasta vaimulik
Aasta vaimulik on Leevi Reinaru, praost, EELK Misjonikeskuse juhataja, Lääne-Nigula koguduse õpetaja.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)