Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Töötegijate pidupäev Järva-Jaani koguduses

12.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Järva praost Teet Hanschmidt ja Järva_Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder koos seniste ja tulevaste tublide abilistega. Koguduse arhiivTänujumalateenistusel Järva-Jaani Ristija Johannese kirikus tulid kogudus, Järva praost Teet Hanschmidt, päevakangelaste pereliikmed ning sõbrad tänu ja tunnustust jagama tublidele töötegijatele.
Praost Teet Hanschmidt andis üle EELK Konsistooriumi tänukirja organist Nadežda Partsile, nõukogu liikmele Asta Leppikule ja koguduse perenaisele Ilme Naritsale. Koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder tänas koguduse tänukirjaga kirikumeest Kalmer Suvistet.
Ametisse seati pühapäevakooli õpetaja Heidi Tüvi ja kirikumees Ahti Suviste.
Iga tööd rõõmuga
Orel ja kirik on kooslus. Juba 22 aastat on jumalateenistusi ilmestanud Nadežda Partsi orelisaated. Ta mitte ainult ei mängi meloodiaid, vaid laulab alati hingestatult kaasa. Nadežda lisab, et teda inspireerib muusika ise ja privileeg on mängida seda kuninglikku pilli.
Peatselt jõuab lõpule oreli ulatuslik remont ning loodame kaunist orelimuusikat rohkem kuulda.
Koguduse elav raudvara on Asta Leppik. Revisjonikomisjonis, arengukava koostamisel või ürituste ettevalmistamisel on meie Asta alati nõu ja jõuga kohal. 67 aastat vabatahtlikku tööd kiriku heaks on saanud alguse juba Narva Aleksandri kogudusest.
Lauluraamatus pole laulu, mida Asta oma tugeva häälega laulda ei oskaks. «Olen teinud koguduses igat tööd rõõmuga ja suurim kurvastus oleks, kui ühel päeval mind ei vajata,» märgib asjaosaline.
Igal majal on nn koduhaldjas, meil on Ilme Narits. Ülimalt tagasihoidlikuna ütleb Ilme, et on püüdnud hoida pastoraati hubasena, võetud kohustust täita virisemata ja kogu aeg. Aeg ja aastad on teinud oma ning tervis ei luba tal enam jätkata.
Hea inimene, kui tahaksid leida endale töö Ilme asendajana, võta ühendust koguduse õpetajaga.
Et kirikukell heliseks
Neli aastat on kirikukella helistanud Kalmer Suviste noored ja tugevad käed. Ta on alati korrektselt kiriku igaks jumalateenistuseks ja talituseks valmis seadnud. Ees seisab ajateenistus. Tema tööd saab jätkama noorem vend Ahti Suviste.
Vennad Suvisted on välja kasvanud pühapäevakooli ridadest. Kalmer ja Ahti on ühel meelel, et igal pühapäeval kirikus tegutsemine on kindel osake elust, võimalus ja väljakutse.
Tegevust alustanud pühapäevakooli õpetajaks saab nooruke Heidi Tüvi, kes on varem tegutsenud pühapäevakoolis juhendajana. Värskeid mõtteid püüab noor õpetaja ellu viia, aga ikka läbi armastuse laste vastu. Heidi on end arendanud, võtnud osa koolitustest ja loodab alati nõu saada õpetaja Katrin-Helena Melderilt.
EELK aukirjaga tunnustati käesoleva aasta nelipühadel ka meie koguduse juhatuse aseesimehe Rein Kösteri panust koguduseelu edendamisse.
«Üritan oma tegevusega heastada seda aega, kui kirik oli põlu all. Olen püüdnud luua suhted kohaliku omavalitsusega ja leidnud võimalusi koguduseelu materiaalse külje parandamiseks. Kui õnnestub, teeme veel midagi!» lisab kindla sõnaga Rein Köster.
Päevakangelasi peeti meeles kingituste ja lilledega. Päev jätkus pastoraadimajas ühises peolauas.
Maimu Plinker,
koguduse nõukogu liige

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)