Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Toompäevi peetakse juba seitsmendat korda

04.09.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

6.–8. septembrini toimuvate Tallinna toompäevade läbivaks teemaks sel aastal on Eestimaa rüütelkonna esmamainimise 750. aastapäev ja rahvusvaheline kirikumuusika konverents, mida peetakse Tallinnas samal ajal.
Avapäeva hilisõhtul peetav öökontsert Toomkirikus on kavva võetud eelmise aasta öökontserdi suurt edu arvestades. Hiline kontserdikülastaja ei pea muretsema kesköisel Toompeal koduteed käies: korraldajad on selleks puhuks appi palunud turvamehed.
Traditsiooniline toompäevade ajalookonverents arutab sel aastal rüütelkonna kujunemist ja tegevust Tallinnas. Onu Raivo joonistusvõistlus on alati rohkelt lapsi kohale meelitanud, selgi aastal saavad paremad joonistajad auhinna ja laste tööd pannakse Toomkirikusse välja. Et toompäevalistel nälg kõhtu näpistama ei hakkaks, on laupäeval kohal naiskodukaitse tublid noorikud, kes tasuta sõdurisuppi pakuvad. Kõik päevade üritused on tasuta.
Juba kolmandat aastat järjest antakse Toompäevade lõpukontserdil üle Tallinna Toomkiriku kultuuriauhind – Maarja medal koos rahalise preemiaga (10 000 kr). Selle saab koguduse nõukogu poolt valitud isik, kes oma tegevusega on andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, levitanud kristlikke väärtusi ja olnud otseselt seotud Toomkirikuga. Esimese medali saajaks oli Eesti Filharmoonia Kammerkoori tollane peadirigent Tõnu Kaljuste. Teise Maarja medali laureaat on peapiiskop emeeritus Kuno Pajula.
Toomkoguduse nõukogu on tänaseks juba otsustanud, kes on kolmas Maarja medali laureaat. Otsus avalikustatakse toompäevade missal pühapäeval, 8. septembril. Medal antakse üle lõpukontserdil, mis toimub pärast missat kell 12. Toompäevade kava vaata lk 7.
Tiiu Pikkur

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)