Esileht » Uudis » Uudised »

Toompäevad tulemas

30.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Kahe suure linnakoguduse, Tallinna Toompea Kaarli ja Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse koostöös toimuvad 4.–11. oktoobrini järjekordsed toompäevad, mis tänavu kannavad järjekorranumbrit 15. «On raske, ehk isegi võimatu ühte üritust teisest erilisemaks nimetada,» jääb toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru kimbatusse, kui Eesti Kirik palub tal nädalapäevad vältavast sündmustereast meelepärasemad nimetada.
Hetke mõelnud, tõstab ta esile 6. oktoobri kontserdi Kaarli kirikus, kus toomkoguduse koori esituses kõlab Rudolf Tobiase ja Edgar Arro muusika. Veel märgib ta toomkonverentsi «Lootus Loojale», kus Maarjamaa nimeloost räägib Kiek in de Köki muuseumijuht Toomas Abiline, emakeelsest pühakirjast Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson, toomkiriku 330aastastest kelladest kunstiajaloolane Juhan Kilumets ja toomkiriku kuninglikest haudadest kunstiajaloo professor Juhan Maiste.
Pühapäevast pühapäevani kestvate toompäevade kava on tõesti muljetavaldav oma pikkuse ja sisu poolest. Igaüks lapsest raugani võib leida endale huvitavat ning hingekosutavat. Lisaks jumalateenistustele mõlemas kirikus kutsutakse huvilisi palverännakule, kus külastatakse teisigi vanalinna pühakodasid. Nimetada võib ka seda, et mitmed kontserdid, loengud ja koosviibimised on prii sissepääsuga või ainult sümboolse piletirahaga. XV toompäevad kulmineeruvad lõikustänupüha missaga toomkirikus, kus jutlustab peapiiskop Urmas Viilma ning antakse üle Maarja medal.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)