Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toomkogudust asub teenima Urmas Viilma

19.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Jaak Salumäe süda võib rahul olla, tema hoolega otsitud järglane on ametisse valitud. Urmas ja Egle Viilma õnnitlust vastu võtmas.  Foto: Tiiu Pikkur.Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu valis 17. jaanuaril ühehäälselt uueks õpetajaks Urmas Viilma (36). Kakskümmend aastat õpetajana kogudust teeninud Jaak Salumäe (64) on otsustanud emerituuri jääda.
Kirikuseadustik näeb ette, et koguduse õpetaja valib ametisse nõukogu peapiiskopi poolt esitatud kandidaatide hulgast. Peapiiskop Andres Põder ütles, et ta pidas õigeks esitada ainult ühe kandidaadi. Paar päeva enne valimisi oli Viilmal kohtumine nõukogu liikmetega ning valimispäevaks olid nad oma otsuse teinud. Paar puudujatki olid poolehoidu avaldanud.
Valimisprotseduuri lõppedes jätkus koosolek sõnavõttude ja õnnesoovidega.
Tallinna praost Jaan Tammsalu avaldas südamest tänu õpetaja Salumäele järglase otsimise äärmise põhjalikkuse eest. «Tänu sulle, et sa oled lasknud ka Pühal Vaimul kõnelda. See asi on selgelt juhitud ülevalt ja mitte kõrvaltmajast. Mu süda on väga rahul,» märkis ta ja tänas Salumäed, kes kõrvale jättes kõik isikliku lasi Jumalal ennast juhtida. «Ole väga tänatud nende aastate eest, mis sa siin kirikus oled töötanud. Kui õpetaja manitseb kogudust jumalateenistustel käima, siis mina tahaksin manitseda endist õpetajat rohkem kirikus käima ja pärast väikest puhkust taas kogudusetöös kaasa lööma,» lisas praost.
Ka koguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt avaldas lootust, et õpetaja ja tema abikaasa Anne-Mai Salumäe side kogudusega ei katke. Uue õpetajaga loodab Treufeldt huvitavat koostööd, mitmeid plaane on ees ootamas.
Urmas Viilma sõnul on teda üksmeelse toetusega usaldatud ja ta tajub oma vastutuse suurust. «Minu jah-sõna õp Salumäele ei tulnud kohe. Olin väga üllatunud, kui õpetaja selle ettepanekuga minu juurde tuli. Õnneks oli mul aasta aega mõelda ja see oli tõsiselt kaalutletud otsus.»
Jätkates konsistooriumi kantslerina annab Viilma endale aru, et kahe väga vastutusrikka ameti pidamine ei ole kerge. «Vaataksin seda siiski ühe ameti kahe osana. Olen kutsutud ja seatud teenima inimesi ja Jumalat. Kui seisaksin valiku ees, siis ei kahtleks, et jätkan koguduse hingekarjasena.»
EELK vikaarõpetaja ja konsistooriumi kantsler Urmas Viilma on ordineeritud diakoniks 1993. aastal ja õpetajaks 1998. aastal. Vaimulikuna on ta teeninud Keila ja Pärnu-Jaagupi kogudust. 2005. aastast kuulub kirikuvalitsuse koosseisu.
Viilma on noorim Tallinna Toomkoguduse õpetajate väärikast nimistust. Kas ei ole omamoodi sümboolne seegi, et ta teenis 11 aastat Pärnu-Jaagupi kirikus samasuguse altaripildi all, kui on Tallinna toomkirikus.

Tiiu Pikkur 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)