Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Toomkoguduses uus abiõpetaja

26.09.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Uudised

Seni Harju-Madise kogudust teeninud Joel Siim asub tööle Tallinna piiskoplikus toomkirikus.
Arhiiv

1. oktoobrist asub Tallinna toomkoguduse abiõpetajana tööle Joel Siim.

Siim on sündinud 1975. aastal. 1993 konfirmeeriti ta Keila koguduses, kus alustas kolme aasta pärast ka oma vaimulikuteed diakonina. 1998. aastal ordineeriti Joel Siim õpetajaks ning on 1999. aastast tänini teeninud Harju-Madise kogudust. Tema abikaasa Merle-Prass Siim on kirikuõpetaja Paldiskis.
„Kuigi kogudusele ei ole midagi ette heita, tekib pika aja peale teatud kulumine,“ selgitab Siim teenimiskoha vahetamise tagamaid. „Ja kindlasti tuleb koguduselegi kasuks see, kui vaimulikud teatud aja tagant vahetuvad.“ Ta lisab, et lahkumise üheks põhjuseks oli ka see, et lapse lasteaeda viimine osutub väikeses maakohas keeruliseks. Seetõttu plaanis pere niikuinii Keilasse kolimist ning toomkoguduse pakkumine tuli seega väga õigel ajal.
Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru sõnul on tänu abiõpetajale nüüd tagatud see, et igal pühapäeval teenib kaasa vähemalt kaks vaimulikku. Peale selle läheb Tuhkrul tema enda sõnul abi vaja hingehoiu-, diakoonia- ja seenioridetöös, sealhulgas kodu- ja haiglakülastuste tegemisel. „Seda vajadust ja ootust on selgelt tunda ja selleks on lihtsalt vaja head õpetajat lisaks appi,“ kinnitab Tuhkru.
Ent tulenevalt sellest, et toomkirik täidab EELK peapiiskopi katedraalikiriku ülesandeid, osalevad sealsed vaimulikud ka väliskülaliste vastuvõtmisel ning mitmesuguste üldkiriklike jumalateenistuste ettevalmistamisel ja pidamisel. Esile tõstab Tuhkru aga ka koguduse juures tegutseva toomkooliga seostuvat teenimistööd, näiteks jumalateenistuste ja iganädalaste palvuste pidamist.
Joel Siimu sõnul on tal teatud pilt oma ülesannetest juba olemas, kuid täpsem tööjaotus kujuneb mõistagi välja töö käigus. „Kindlasti annab abiõpetajaks olemine rohkem võimalusi tegelda sellega, mida olen õppinud – ehk siis vaimuliku tööga,“ usub toomkoguduse uus vaimulik.
Rain Soosaar


Joel Siim

Sündinud 14.7.1975
Ordineeritud diakoniks 17.3.1996, õpetajaks 15.9.1998.
1999–2018 teenis Harju-Madise kogudust
Alates 1. oktoobrist Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse abiõpetaja
Introduktsioon 7. oktoobril

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)