Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toomas Pauli annetus diakooniahaiglale

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Diakooniahaigla juhataja Jelena Leiburi sõnul on haiglal suur au Toomas Pauli annetust vastu võtta. Tiiu Pikkur

Aadu Luukase missioonipreemia pälvinud õp dr Toomas Paul annetas preemiaraha 32 000 eurot EELK Tallinna diakooniahaigla hospiitsosakonnale.

Teisipäeval, 7. veebruaril toimus sel puhul haiglas pidulik vastuvõtt. Osavõtjate hulgas viibis ka Norra suursaadik Eestis pr Lise Kleven Grevstad ja Diakonova Eesti projektijuht Ann-Elin Slettahjell Norrast. Pidulikku sündmust väisasid konsistooriumi liikmed peapiiskop Andres Põderiga eesotsas. Luule- ja muusikapõimiku esitasid hospiitsi töötajad ja ansambel Tuli Taevast.

Parandada patsientide tingimusi
Diakooniahaigla juhataja dr Jelena Leibur ütles, et see on esimene kord, kui keegi haiglale nii suure rahasumma annetab. «Kui Toomas Paul tuli minuga rääkima, et kas me võtaksime tema pakkumise vastu, siis oli see mulle lausa ehmatav. Meil on suur au Toomas Paulilt seda kinki vastu võtta.»
Haigla on otsustanud selle summa eest parandada hospiitsosakonnas elu viimseid päevi veetvate patsientide tingimusi. Mitmete variantide hulgast jäädi pidama IT-lahenduse juurde, mis teeks haigele võimalikuks arvuti, raadio ja teleri käepärase kasutamise. Parim lahendus valmib Eesti kunstiakadeemia ja IT-kolledži üliõpilaste koostöös. Dr Leiburi sõnul oleks see kingituse vääriline asi.
Haigla kaplan Tanel Ots tänas kõiki, kes haiglas töötavad ja haiglat eestpalves kannavad. Norra sõbrad on haiglat palju aidanud. «Nüüd on tulnud aeg, et me ise võtame vastutust kanda ja oma osa anda. Välisabi lõpeb ükskord niikuinii. Me täname kõiki.» 
Ann-Elin Slettahjel sõnas, et kümme aastat koostööd diakooniahaiglaga on olnud väga tore kogemus. «Kui me aga kuulsime sellest annetusest, tegi see meid väga alandlikuks. Olete meie jaoks, austatud Toomas Paul, suureks eeskujuks. Selline kink tuleb suurest südamest.»

Aidatakse kõrgel tasemel
«Miks just hospiitsosakonnale, selle põhjendus mu enda jaoks on, et need on inimesed, kes teavad, et surm tuleb mõne nädala või mõne kuu pärast, kes on täie teadvuse juures, mitte seniilsed või dementsed, vaid just sellised, kes vajavad ööpäevaringset hooldamist ja keda siin aidatakse tõesti professionaalsel tasemel,» selgitas Toomas Paul oma otsust. «Olles kokku puutunud oma ametis nende olukordadega, kus tõepoolest võimatu on kodus ja lähedastel inimestel aidata, on see parim, mida üldse soovida saab.»
Peapiiskop Andres Põder sõnas, et diakooniahaigla tubli töö on paljus just ohvrivalmiduse tulemus. Toomas Pauli suur annetus on selle heaks ja väga vajalikuks näiteks. Ta tänas kõiki diakooniahaigla toetajaid.
«On üks mõttekäik: mida sa endale hoiad, selle sa kaotad, mida aga ära annad, see on päriselt sinu oma. Vaimuloomingu puhul on see mõistetav, sel juhul on oluline vastuvõtt. Raha puhul on raske aru saada, kuidas sa seda endale säilitad. Mul on tunne, et Toomas Pauli annetus on ka üks osa tema vaimuloomingust ja tema sõnumist. See on kristlik sõnum, kus sõnad ja teod kuuluvad kokku. Diakooniahaiglale annetatud missioonipreemia tähendab seda, et töö siin haiglas on missioon.»
Tiiu Pikkur

EELK Tallinna diakooniahaigla
Hospiitsosakonnas on 12 voodikohta
Hospiits – see on inimväärne elu surmani
Diakooniahaigla pakub hooldusravi, hospiitsteenust, koduõendust ja avahooldus- ning pansionaaditeenust
Haigla on asutatud 1999. aastal